У столиці порушникам карантину виписують десятки штрафів

У столиці порушникам карантину виписують десятки штрафів

Поліція столиці склала 66 протоколів за порушення режиму самоізоляції.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції.

– Хочу нагадати, що в столиці продовжує працювати Моніторинговий центр з протидії розповсюдженню COVID-19. До групи ризику, що контролює центр, увійшли понад 40 тисяч киян. Ті, хто прибули з країн із великим розповсюдженням вірусу та ті, хто контактували з хворими, – сказав Кличко.

Він повідомив, що Моніторинговий центр вже здійснив майже 9 тисяч контактів для отримання інформації – дзвінків та опитувань про самопочуття, про перебування в самоізоляції, про контакти за останній час. Фахівці центру надають рекомендації або необхідну допомогу. Зокрема, й емоційну чи психологічну підтримку.

– Одне з головних завдань роботи центру моніторинг дотримання визначеними категоріями самоізоляції або обсервації. Бо ми повинні виставити максимальні перепони для розповсюдження вірусу! Ті, хто відмовляється йти на контакт з центром, далі матимуть справу з правоохоронцями. Поліція вже склала 66 протоколів за порушення режиму самоізоляції. Щодо тих людей, які нехтують правилами та наражають на небезпеку інших, – додав Кличко.

Також у столиці порушили кілька кримінальних проваджень за поставлення особи в небезпеку зараження вірусом та за порушення карантинних обмежень. Загалом за цей час правоохоронці склали 951 протокол щодо порушників правил обмежень. З них зокрема: 179 – за перебування без масок у громадських місцях, 21 – за перебування групою більше 2 осіб. За результатами розглядів у судах, до бюджету стягнуто майже 177 тисяч гривень.

– Я розумію, як всі втомилися від карантину. Як всі хочуть повернутися до звичного життя. Але вкотре звертаюся: все залежить від нас! Від того, наскільки відповідально і свідомо ми ставимося до виконання необхідних правил. Чим менше людей їх порушує – тим менше киян захворіє. І тим швидше ми подолаємо цей виклик! Бо сплеск хвороби за ці дні – це ж результат усіх активностей у Вербну неділю. Наступною хвилею, приблизно за тиждень, підуть ті, хто був на Пасху в храмах, приймав гостей чи відпочивав у компанії на природі, – підкреслив Віталій Кличко.