У Києві дезінфікують території за допомогою дронів

У Києві дезінфікують території за допомогою дронів

Завод «Енергія» випробував дрон для дезінфекції території.

Про це повідомила пресслужба КП «Київтеплоенерго».

На сміттєспалювальному заводі «Енергія» протестували новий спосіб дезінфекції території – за допомогою дронів. Пілотний проєкт Київтеплоенерго реалізує разом з українською компанією DronUA.

У «Київтеплоенерго» пояснили, що дезінфекція великих промислових площ з використанням спеціальних дронів – досить інноваційне рішення для України та Києва. Дрони широко застосовувались у Китаї під час боротьби з COVID-19. Загалом там обробили з допомогою дронів майже 200 млн кв. м у 3 тис. населених пунктів.

Дезінфекція із застосуванням дронів мінімізує контакт людей з місцями ймовірного потрапляння збудника, більш щільно покриває площу обробки, економить час. При цьому спецрозчин використовується максимально ефективно та економно.

Дрон, який сьогодні дезінфікував завод «Енергія», піднімає в повітря 16 л дизрозчину за один виліт та за 10-15 хвилин дезінфікує територію площею до 20 тис. кв. м.

– З початку введення обмежувальних заходів на території заводу щодня проводиться ретельна дезінфекція, а персонал забезпечений усіма засобами захисту, щоб унеможливити зараження коронавірусною інфекцією. На підприємство приїжджають сміттєвози з усього Києва, тому важливо забезпечити санітарну безпеку для персоналу заводу. За допомогою дронів ми швидко обробили під’їзні дороги сміттєвозів та майданчик прийому транспорту біля бункера, – зазначив Сергій Крикун, директор сміттєспалювального заводу «Енергія».

«Київтеплоенерго» проводить щоденну дезінфекцію об’єктів в усіх структурних підрозділах компанії. Загалом з початку карантину на ці потреби використали близько 60 тис. л дезінфікуючого розчину. На ТЕЦ, котельнях, теплових вузлах, автотранспорті щоденно задіяно понад 4 тис. оперативного персоналу.