В Олександрівській лікарні готують резервні ліжка для хворих на коронавірус киян

В Олександрівській лікарні готують резервні ліжка для хворих на коронавірус киян

В Олександрівській лікарні закінчуються місця в інфекційних відділеннях. Готуються додаткові резервні ліжка.

Про це повідомила головна лікарка Олександрівської лікарні Людмила Антоненко. Вона зауважила, що карантин продовжено недарма – заразливість коронавірусу дуже висока.

– Станом на 22 квітня в Олександрівській клінічній лікарні м. Києва в інфекційних відділеннях перебуває 88 пацієнтів, з них 76 з підтвердженим коронавірусом, 80 з пневмонією, 6 в реанімації, всі на кисневій підтримці, на ШВЛ немає. За вихідні дні померло 2 пацієнти з COVID-19, з двобічною полісегментарною пневмонією та хронічними супутніми захворюваннями. Висловлюємо співчуття рідним та близьким! – повідомила Людмила Антоненко.

Вона зазначила, що зараз готуються додаткові резервні ліжка.

– Наразі ми спостерігаємо випадки локальних спалахів COVID-19: Києво-Печерська лавра, Почаївська лавра, гуртожиток у м. Вишневе. Контагіозність коронавірусу дуже висока! – наголосила Головна лікарка.

Вона зауважила, що хоча може виникати оманливе враження, що коронавірусна хвороба не набирає обертів, і ми впевнено йдемо до послаблення і завершення карантину, повертаємося до повноцінного соціального життя. Проте загроза є і вона ще нікуди не зникла.

Невисокі цифри заражених коронавірусною хворобою в Києві і по Україні, в порівнянні з іншими країнами, є заслугою кожного, хто дотримується карантину, заслугою як керівництва держави, так і відповідальністю місцевої влади мерів міст. Я вас запевняю, цифри могли би бути не меншими, ніж в Італії, Китаї та США. А в цих країнах, в «чорні дні», кількість заражених була такою, як у нас за весь період карантину. Ми вчасно закрилися на локдаун і саме це вберегло тисячі сімей від трагедії втрати близьких, – пояснила Людмила Антоненко.

Першими у списку групи ризику зараження коронавірусною хворобою є медики. Згідно з даними МОЗ, захворіло 1 245 медичних працівників.

Однак співробітники інфекційних відділень м. Києва повністю забезпечені засобами індивідуального захисту. Проводиться навчальна робота з усім персоналом лікарні щодо застосування засобів індивідуального захисту та дотримання епідрежиму.