Ртутні лампи з вуличних контейнерів Києва вивезли на спеціальну утилізацію

Ртутні лампи з вуличних контейнерів Києва вивезли на спеціальну утилізацію

У КП «Київкомунсервіс» повідомили, що відправили на утилізацію чергову партію люмінесцентних та енергозберігаючих ртутьвмістних ламп у кількості 26 000 штук.

Це лампи, які кияни за останні пів року скидали у спеціальні контейнери для небезпечних відходів, що встановлені у кожному районі міста Києва.
Їх перероблятимуть у ліцензованому підприємстві «Укрекопром». Ці лампи – небезпечні відходи, і є загрозою для навколишнього природного середовища і здоров’я людини.

– Такі лампи містять ртуть, яка належить до першого класу небезпеки, в цих лампах вона знаходиться в пароподібному стані. Якщо розбити таку лампу, то ртуть легко пошириться в повітрі і виникає ризик потрапляння в організм людини, де вона буде накопичуватися і завдавати значної шкоди здоров'ю, – попередили в «Київкомунсервісі». – Тож закликаємо всіх дуже обережно ставитися до таких ламп і викидати їх виключно у спеціальні, екологічно безпечні помаранчеві контейнери для небезпечних відходів (відпрацьовані батарейки, енергозберігаючі лампи та ртутні термометри). Карта дислокації таких контейнерів доступна за посиланням: https://bit.ly/2VH3OZW.
Звертаємо увагу, що енергозберігаючі лампи та ртутні термометри бажано викидати в упаковці (або обгорнути шаром паперу), биті ртутні термометри викидати в контейнери категорично заборонено.