Стало відомо, скільки ліків і масок закупила влада Києва

Стало відомо, скільки ліків і масок закупила влада Києва

Міська влада закупила ліки, які застосовують для надання медичної допомоги хворим на COVID-19, на суму 101 мільйон гривень.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції.

– Департамент охорони здоров'я за кошти резервного фонду бюджету столиці закупив ліки, які застосовують для надання медичної допомоги хворим на COVID-19. Йдеться про 17 найменувань медичних препаратів. Це: антибіотики, противірусні та протизапальні препарати, інші медикаменти. На їх закупівлю місто виділило 101 мільйон гривень. І доставка ліків уже розпочалася у визначені опорні лікарні для прийому хворих на коронавірус, – сказав мер Києва.

Він зауважив, що це – суттєва допомога і додатковий ресурс для столичних лікарень. Адже закупка лікарських засобів з 1 квітня, з початку другої хвилі медичної реформи, відбувається безпосередньо медзакладами – за кошти Національної служби здоров'я, і цих грошей не вистачає.

Сьогодні в мережі комунальних аптек «Фармація" в достатній кількості є маски, рукавички та дезінфектори.

– За останній місяць КП «Фармація» придбало 550 тисяч одноразових масок. Вони сьогодні у достатній кількості є в мережі комунальних аптек. Крім того, місто замовило і купило в українських виробників 100 тисяч марлевих масок, що теж можна купити в аптеках «Фармації». Також Київ отримав 100 тисяч одноразових масок від соціально-відповідального бізнесу. Їх передали медикам, поліції, рятувальникам та працівникам комунальних служб, – повідомив Кличко.

Сьогодні в мережі аптек «Фармація» в наявності: марлеві маски – майже 56 тисяч, одноразові – 443 тисячі. А також рукавички та дезінфектори в достатній кількості.

– Отримав Департамент охорони здоров’я і медичні маски різного ступеню захисту. З Державного резерву України та від Благодійного фонду «Корпорація монстрів». Усього понад 526 тисяч штук. Ці засоби індивідуального захисту розподілені у Центри первинної медико-санітарної допомоги, стаціонари та пологові будинки міста, – підкреслив Віталій Кличко.