На ВІЛ життя не закінчується

На ВІЛ життя не закінчується

15  хвилин часу і 20-ти річна продавець, назвім її Аня, тримає у руках папірчик із негативним результатом експрес- тесту на на ВІЛ/СНІД.  Для того аби його зробити дівчині не довелося відпрошуватися з роботи і їхати і спеціалізований центр. Уже другий тиждень у Києві триває акція із безкоштовного та анонімного тестування на ВІЛ-інфекцію. Тож фахівці із спеціальними тест-системами виїжджають у різні райони міста, де усі охочі можуть дізнатися про свій статус.  Сьогодні, 23 вересня тестували киян у Святошинському районі, на вулиці Підлісній.  

- Наша велика біда у тому, що українці, у більшості,  не знають про свій ВІЛ–статус.  Думають, що СНІД – це хвороба наркоманів і  проституток.  Це уже давно не так. Нині основним способом зараження є статевий, тож вірус імонодефіциту стоїть до нас значно ближче, ніж ми думаємо. Про це необхідно пам’ятати, - наголошує  головний спеціаліст Київського міського центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Леоніж Крисов.

За кілька годин роботи на масиві  уже є один позитивний результат. Зазвичай , за день  роботи такої виїзної лабораторії їх фіксують 5-7.  Так на Лісовому масиві, з близько 90  чоловік, які прийшли перевіритися, експрес-тести показали  ВІЛ у 5 випадках.  Фахівці кажуть, що це дуже високий показник. 

- Немає «благополучних» чи «неблагополучних» районів у столиці щодо ВІЛ – він є усюди,-  категорично стверджує Леонід Крисов. -  Наше головне завдання, аби люди мали чим більше інформації про те , як можна, і як не можна заразитися ВІЛ. Крім того, навіть підтвердження ВІЛ-статусу – це не вирок. Це спосіб життя. Люди із ВІЛ, при відповідній терапії живуть десятки років, можуть мати здорових дітей і вести повноцінний спосіб життя.

У складі групи медиків та соціальних працівників, які проводять тестування, обов’язково є психолог. Це необхідно,  адже є небезпека, що отримавши страшну звістку людина може неадекватно повестися. Крім того,  часто на допомогу соціальним працівникам приходять громадські активісти. У Святошині – це члени благодійної організації «Всеукраїнський благодійний фонд «Фенікс».

- Сьогодні ми з хлопцями роздаємо усім перехожим флаєри із рекламою тестування, а паралельно агітуємо займатися спортом. Саме запропонувавши дітям і молоді альтернативу вулиці,  ми можемо зупинити зростання наркоманії, ВІЛ/СНІДУ, - пояснює В’ячеслав Лозенко, тренер міжнародного рівня з тайського боксу.

Попереду у фахівців іще два дні роботи на вулицях міста . 24 вересня вони працюватимуть у Шевченківському  районі, біля станції метро «Берестейська», а 25 вересня біля станції метро  «Шулявська».

Нагадаємо,  безкоштовні та анонімні тестування на ВІЛ/СНІД для всіх охочих у Києві проводять уже 5 років поспіль. Це заслуга мережі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Києва, Київськиого міського центру СНІДу Київської міської наркологічної клінічної лікарні «Соціотерапія».

Що ми повинні знати про ВІЛ-інфекцію/СНІД

Хвороба з назвою СНІД щороку прогресує та забирає життя мільйонів людей. Хвороба СНІД викликається ВІЛ - вірусом імунодефіциту людини. Інфікованих людей називають ВІЛ-позитивні. Проте лише кінцева стадія хвороби називається СНІД - синдром набутого імунодефіциту людини. Для СНІДу не існує перешкод, він однаково вражає чоловіків, жінок і дітей. На планеті 40 мільйонів людей на сьогоднішній день інфіковані ВІЛ.

Дуже важливо знати як передається ВІЛ і, також, знати як від нього захиститися. ВІЛ передається трьома чітко визначеними шляхами:

·       ВІЛ може передатися при незахищеному статевому контакті, якщо один із партнерів є носієм. Тому необхідно захищатися і правильно користуватися чоловічими та жіночими презервативами.

·       ВІЛ може передаватися через кров: переливання зараженої крові, використання брудних шприців під час прийому наркотиків, брудні голки, пірсинг, татуювання, використання забрудненого, зараженого кров'ю леза, манікюрних наборів. Тому вкрай важливо використовувати одноразові голки та леза.

·       . ВІЛ може передаватися від ВІЛ-позитивної матері до дитини під час вагітності, пологів або годування груддю.

Наступні твердження є правдою:

·       ВІЛ не можна вдихнути, немає його в сльозах, поту, слині, неможливозаразитися, доторкнувшись до зараженої людини.

·       Шкіра - нездоланний бар'єр для ВІЛ.

·       Комарі не переносять ВІЛ.

·        Можна торкатися, обніматися, цілуватися із ВІЛ-позитивною людиною, можна носити одяг ВІЛ-позитивної людини.

·        Можна користуватися предметами та пристроями, туалетом, душем,білизною разом із ВІЛ - інфікованою людиною.

Єдина можливість переконатися та виявити чи заражена людина ВІЛ - пройти тестування. Тест допомагає виявити ВІЛ-інфекцію завчасно, за декілька років до того, як розвинеться хвороба. Здійснюється тестування через простий аналіз крові.

Корисна інформація


AIDSUA На ціональний портал. 
http://www.aids.ua/official_docs/index.html

Діагностика, профілактика та лікування СНІДу та ВІЛ-інфекці
http://www.likar.info/profi/articles/317.html ї

МІЖНАРОДНИЙ АЛЬЯНС З ВІЛ/СНІД В УКРАЇНІ 
http://www.aidsalliance.kiev.ua/cgi-bin/index.cgi?url=%2Fua%2Fsearch%2F&words=%E0%F0%E2afanasyev@aidsalliance.org.ua

ВІЛ-інфікування та СНІД у вагітних 
http://www.ibis-birthdefects.org/start//ukrainian/uaids2.htm

  Телефон довіри з питань наркоманії та ВІЛ/СНІД: 8-800-500-45-10 (дзвінки по Україні безплатні).