Прокуратура вимагає суворішого покарання для чоловіка, який побив маленьку дівчинку

Прокуратура вимагає суворішого покарання для чоловіка, який побив маленьку дівчинку

Кількість звернень щодо домашнього насильства під час карантину стрімко зростає. Часто випадки шокуючі. На початку квітня 41-річний чоловік під час сімейної сварки побив маленьку доньку своєї співмешканки. Дитина отримала численні удари ногами по різним частинам тіла.

Чоловіку повідомили про підозру за ч. 1 ст. 121 КК України. Проте суд обрав чоловіку цілодобовий домашній арешт, замість суворішого запобіжного заходу – тримання під вартою, як вимагала київська прокуратура.

У коментарі «Вечірньому Києву» в прокуратурі пояснили:

Прокурор вимагав взяти чоловіка під варту, але суд відпустив під домашній арешт. Вже підготовлена та скерована до апеляційного суду скарга на рішення. Будемо наполягати на триманні під вартою. Це важливо, адже проживаючи на одній площі зі свідками, чоловік може впливати на показання жінки й дитини. До слова, мати дівчинки вже пом'якшує свої свідчення. Дитина в тяжкому стані наразі знаходиться в лікарні, – зазначила прессекретар Прокуратури міста Києва Надія Максимець.

Тільки за перший місяць з 12 березня – 12 квітня 2020 на Національну гарячу лінію з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації надійшло 2 051 звернення стосовно домашнього насильства. Такі дані наводитьГО «Ла Страда-Україна».

Для порівняння: за лютий надійшло 1 273 звернення. 86,6% від загальної кількості дзвінків – це звернення від жінок.

–  Домашнє насильство – це насильство, яке часто залишається прихованим, але небезпека якого є дуже високою. Національна гаряча лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації продовжує надавати підтримку та допомогу, – зазначили в громадській організації.