Допомогти тваринам із Зони відчуження: українці об'єднуються для доброї справи

Допомогти тваринам із Зони відчуження: українці об'єднуються для доброї справи

Співробітники Чорнобильського Радіаційно-екологічного Біосферного Заповідника просять українців допомогти тваринам, природне середовище проживання яких знищив вогонь.

– Відео й фото з кіньми Пржевальського, які розгублено бредуть по згарищу, облетіли ледь не весь світ. Так, копитні врятувались від вогню, але вони дезорієнтовані й налякані. Мало того, що їм довелось тікати від полум’я, яке спалахувало, то в одному, то в іншому місці, та не менше їм дошкуляв дим, який сунув суцільною пеленою. Нині, коли вогняну стихію приборкали, наполохані тварини, замість звичних пасовищ, знаходять хіба сіро-чорний попіл та рідкісні острівки сухої трави. А в них зараз особливий період: в квітні-травні вагітні кобили коней Пржевальського починають жеребитися. Приблизно в цей час народжують також самки оленів та лосів. Тому будь-яка допомога не буде їм зайвою. І справа не тільки в кормах, хоча й вони надзвичайно важливі, – зазначають співробітники заповідника.

Під час пожежі згоріли також годівниці й солонці, куди копитні приходили ледь не щодень. Співробітникам Чорнобильського заповідника потрібно буде відновлювати матеріально-технічну базу. На все це необхідні додаткові – й немалі – кошти. Тому, аби в короткі терміни й найбільш ефективно підтримати тварин, Заповідник звертається з проханням про благодійну допомогу.

Реквізити для зарахування благодійних внесків, грантів і дарунків:

Отримувач – Чорнобильський радіаційно-екологічний біосферний заповідник,
код ЄДРПО – 41246328,
№ спеціального реєстраційного рахунку – UA208201720313241001301000849.
Банк отримувача – Держказначейська служба України, м. Київ,
МФО – 820172.

ПРИЗНАЧЕННЯ ПЛАТЕЖУ: БЛАГОДІЙНИЙ ВНЕСОК

Співробітники заповідника звертають увагу, що дуже важливим є у призначенні платежу обов’язково вказувати «На благодійність» чи «Благодійний внесок». Інакше гроші не зможуть використати гроші, і вони повернуться назад.

Водночас, у соціальних мережах активізувалися шахраї, які збирають кошти начебто для тварин у заповіднику, але організатори збору коштів не мають стосунку до заповідника, тож українців просять бути уважними.