Великдень у час карантину: кияни освячують паски онлайн

Великдень у час карантину: кияни освячують паски онлайн

Сьогодні православні та греко-католики святкують Великдень – Воскресіння Христа. Через карантин більшість вірян залишаються вдома і долучаються до молитви слухаючи трансляції онлайн. Через спільну молитву освячують  і традиційні великодні страви – паски та писанки.

Великодня служба у Свято-Михайлівському кафедральному соборі ПЦУ розпочала трансляцію о 23:00 18 квітня.

О 23:30 18 квітня почалася онлайн-трансляція великодньої служби з Києво-Печерської лаври УПЦ МП.

Великодня служба у Патріаршому соборі Української греко-католицької церкви  розпочнеться о 7:30 19 квітня і триватиме до 11:00.

-Світле Воскресіння Христове наповнює наші серця радістю та надією. Ми йшли до зустрічі цього свята крізь непередбачувані випробування і обмеження та вперше багато вірян зустрічає його не у храмі, а у власних оселях. І все ж – зараз ми єдині у своїх прагненнях, ми зміцніли завдяки взаємній підтримці і жертовній допомозі ближнім, а наші душі відкриті назустріч Спасителеві. Проведімо ці години у спільній молитві, подякуймо Богові за цей рік у спільноті помісної Православної Церкви України. Світла і любові кожному із вас! – сказав блаженніший митрополит ПЦУ Епіфаній, запрошуючи до молитви.

Привітав українців зі святами Президент Володимир Зеленський. Він також нагадав про заходи безпеки.

-Щоб наші батьки жили довше, щоб наші діти були щасливими, щоб кохані люди були завжди поруч, щоб в Україні все було добре. І щоб усі ми були живі та здорові. Хай у цьому нам Бог помагає. А ми – допоможемо Богові. Залишаємось вдома,Президент України Володимир Зеленський укотре закликав українців святкувати Великдень, не виходячи на вулицю.

Нагадаємо, у Великодні свята в столиці посилено контроль за дотриманням обмежувальних заходів, зокрема, біля храмів, в публічних місцях і зонах відпочинку.

Священники, заспокоюючи стривожених  вірян, нагадують, що Христос посеред нас.  І хоч цьогорічний Великдень через карантинні заходи особливий – багато хто не може обійняти рідних та близьких. Проте ми можемо вітати їх – святкувати разом онлайн.

«Христос Воскрес!»

«Воістину Воскрес!»