Святкуємо вдома: ігри та листівки на Великдень

Святкуємо вдома: ігри та листівки на Великдень

Музей Гончара підготував кілька порад до святкування Великодня.

  • Христос Воскрес! Вітаємо рідних та друзів!

Відповідаємо - “Воістину Воскрес!” або “Воскресне Україна!”. Традиційно повторюють тричі і цілуються тричі, обмінюються крашанками або писанками. Цього року не цілуємося, а світлини писанок відправляємо повідомленнями. В більшості регіонів так вітаються три дні, але за давньою традицією слід вітатись протягом 40 днів, до свята Вознесіння. В музеї підготували для вас пакунок віртуальних листівок. Вантажте собі, вітайте друзів!

  • Розговітися

Розговини – перше скромне споживання їжі після посту. За столом запалюють свічку, читають молитву. Найперше споживають паску або крашанку. Крихти із великоднього столу вважаються святими, тому їх збирають та викидають у піч, пускають на воду або закопують по чотирьох кутках ниви, щоб був гарний врожай.

  •  До Великоднього столу подзвонити рідним (вийти на відеозв’язок), щоб похристосуватисьта відчути присутність усіх разом
     
  • Пошанувати предків

В деяких селах після ранкової служби ходили на могили христосуватись із померлою ріднею. Називали ім'я померлого і казали «Христос Воскрес!». Вдома згадайте всіх своїх родичів, які вже відійшли. Можна назвати їх імена, переглянути давні родинні світлини.

  • Пограти у великодні ігри

 Гра “Набитки”: один тримає в руках крашанку, носком догори, а другий б’є носком своєї крашанки. Потім б’є другий по протилежній стороні яйця. Чия крашанка розіб’ється з двох боків, той програв та віддає свою крашанку переможцю.

Гра “У котка”: з похилого місця, з перепоною внизу котять яйця одне за одним, намагаючись котити так, щоб попасти своєю крашанкаю в крашанку партнера. Хто більше попадає, той більше виграє.

Гра “У кидка”: Один із партнерів кладе дві крашанки на такій відстані одна від одної, щоб між ними не могло прокотитися яйце. Другий партнер стає на віддалі одного сажня і кидає свою крашанку. Якщо він попаде одночасно в обидві - виграв, а як в одну чи взагалі не попав - програв