Не хлібом єдиним: як ще допомагають бездомним у Києві

Не хлібом єдиним: як ще допомагають бездомним у Києві

В умовах карантину місто не забуває про тих, хто не може подбати про себе самостійно. Це насамперед самотні люди похилого віку, особи з інвалідністю, паліативні хворі, одинокі матері та батьки дітей з інвалідністю. 

Завдяки створенню Єдиного центру координації дій для допомоги малозахищеним верствам населення Департамент соціальної політики об’єднав зусилля з представниками відповідального бізнесу, громадськими і релігійними організаціями, волонтерами.

– Єдиний координаційний центр, Департамент соціальної політики та всі підпорядковані йому установи завжди надають допомогу тим, хто по неї звертається. Головне – це бажання людини цю допомогу отримати, –​ зазначають в Департаменті соцполітики.

У столиці працює ряд установ, які надають допомогу бездомним. Одним з таких є Будинок соціального піклування, в якому працює нічний притулок і соціальний готель, де створені всі умови для того, щоб переночувати, помитися та привести себе до ладу. Він розташований за адресою: вул. Суздальська, 4/6. Будинок може одночасно прийняти 150 людей, на разі є 30 вільних місць. Будинок приймає на нічліг з 18:00, до того часу тут проводиться дезінфекція приміщень.

Київський центр соціальної адаптації престарілих, інвалідів та осіб, які не мають постійного місця проживання, надає притулок на тривалий час. Центр знаходиться у с. Ясногородка Вишгородського району. Сюди особи без постійного місця проживання можуть потрапити за направленням Департаменту соціальної політики, якщо вони мають таке бажання і пройшли медичне обстеження. Медичне обстеження вони проходять у Київській міській лікарні № 6 за направленням Будинку соціального піклування. На сьогодні тут проживає 105 осіб, 115 місць залишаються вільними.

Центр обліку бездомних та його філії надають юридичну допомогу, сприяють відновленню документів, допомагають з реєстрацією місця проживання. Адреси: вул. Судальська, 4/6, вул. Рогозівська, 4/16, вул. Гарматна, 16/85.

Щоденно соціальний патруль, створений на базі Будинку соціального піклування, роздає гаряче харчування особам без постійного місця проживання на залізничних вокзалах Києва: центральному, Київ-Волинський та Дарницькому. Перед роздачею повноцінних обідів всім особам надається можливість продезінфікувати руки спеціальними засобами.

При територіальних центрах обслуговування громадян у кожному районі столиці працюють банки одягу, де особи без постійного місця проживання можуть підібрати собі вживаний одяг у хорошому стані:

 • Київський міський центр – вул. Котельникова, 32/11;
 • Голосіївський – вул. Л. Толстого, 25/2;
 • Дарницький – вул. Вербицького, 9-і;
 • Деснянський – вул. Будищанська, 4;
 • Дніпровський – вул. Курнатовського, 7-а;
 • Оболонський – вул. Озерна, 18-а;
 • Печерський – вул. Бойчука (Кіквідзе), 11 а;
 • Подільський – вул. Братська, 15/9;
 • Святошинський – вул. Жмеринська, 22-а;
 • Солом’янський – бульв. В. Гавела, 83-а;
 • Шевченківський – вул. Стальського, 11-а.

На сьогодні до Єдиного Координаційного Центру вже звернувся ряд організацій, які надають продуктові набори для тих категорій киян, яким складно самотужки справитися з ситуацією, та допомагають забезпечити засобами індивідуального захисту соціальних працівників. Не залишаються поза увагою й особи без постійного місця проживання, допомога яким в умовах карантину зростає.