Кличко розповів, що побачив у Чорнобильській зоні

Кличко розповів, що побачив у Чорнобильській зоні

Радіаційний фон у зоні відчуження нижчий за допустиму норму і становить 0,12 мікрозівертів.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції. Мер рано вранці відвідав зону відчуження, ознайомився із ситуацією там та поспілкувався із рятувальниками.

– Сьогодні рано вранці я поїхав у зону відчуження. Пожежі, що вчора там знову виникли, практично потушили. Вогнищ займання зараз немає. Є тління на деяких ділянках. Там продовжують працювати пожежно-рятувальні бригади. Зокрема, і з Києва. Фахівці моніторять ситуацію, авіація оперативно реагує на потенційні вогнища.  Радіаційний фон у зоні відчуження нижчий за допустиму норму і становить 0.12 мікрозівертів, – повідомив Віталій Кличко. 

Він також показав відео, відзняте вранці в зоні відчуження.

Мер підкреслив, що, за висновками рятувальників, значна частина задимлення в Києві є наслідком пожеж не тільки в зоні відчуження. А й пожеж у Київській області, в напрямку Житомира та в Житомирській області. Звідти зараз вітер несе дим на столицю. Також горить торф у Голосіївському районі Києва. Там зараз працюють рятувальники.

– Вчора містом пронеслася спочатку піщана буря, а потім опустився смог. Було багато різної інформації і коментарів щодо нових пожеж в Чорнобильській зоні. Та щодо підвищення радіаційного фону в столиці. Вночі – мити вулиці виїхали спецавто «Київавтодору». У зв’язку із задимленістю в місті в ці дні ми збільшуємо маршрути і кількість поливо-миючої техніки на вулицях Києва, – зазначив Віталій Кличко.