Через столичний сайт за допомогою звертаються з інших міст і зарубіжних країн

Через столичний сайт за допомогою звертаються з інших міст і зарубіжних країн

Платформу емоційної підтримки, що запустив на базі Моніторингового центру з протидії COVID-19 Освітній хаб столиці, відвідали вже понад 12 тисяч користувачів.

Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції.

Він зазначив, що за допомогою звертаються не тільки кияни, а й мешканці інших міст України та навіть українці, що перебувають закордоном.

– Фахівці нікому не відмовляють у допомозі. Географія роботи сайту – це вже 12 областей України та 14 іноземних країн. Хоча більшість – це кияни – 75 відсотків. Найбільший щоденний запит на сервісі – це онлайн курси. А також – психологічна допомога. Майже 50 відсотків тих, хто звернувся за персональною допомогою, скаржаться на страх у зв’язку з пандемією та роздратованість потоком негативної інформації. 17 відсотків стривожені проблемами дистанційного навчання дітей. А 15 відсотків – потребують допомоги в зв’язку з насильством у сім’ї, – наголосив Віталій Кличко.

Мер столиці підкреслив, що на сайті додали окрему послугу для індивідуальних консультацій щодо випадків домашнього насильства.

– Консультації надають фахівці, які спеціалізуються саме на цих питаннях. На жаль, проблема – актуальна для нашої країни і ми маємо оперативно допомагати людям, які відчули її на собі, – сказав Віталій Кличко.

Він також зазначив, що Моніторинговий центр КМДА з протидії розповсюдженню COVID-19 вже здійснив понад 4 700 дзвінків людям, що перебувають на самоізоляції, тим, хто відвідував країни з великим розповсюдженням хвороби, колу їхнього спілкування.

– КМДА уповноважила міські служби та сімейних лікарів здійснювати контроль за дотриманням режиму самоізоляції киянами. Міські служби будуть допомагати поліції у контролі, а громадянам – у дотриманні режиму, – підкреслив Віталій Кличко.