Під Києвом жадібні рибалки наловили риби на 11 тисяч гривень

Під Києвом жадібні рибалки наловили риби на 11 тисяч гривень

На Вишгородщині спіймали трьох рибалок, які виловили більше 80 особин молодої чехоні. Інцидент стався на річці Десна, поблизу села Осещина.

Про це повідомляє Київський рибоохоронний патруль.

Троє чоловіків під час нерестової заборони ловили меншу за дозволений розмір рибу.

– Вони перевищили дозволений прилов молоді риби, а саме на: 71% від улову (32 чехоні), 70% (24 чехоні) та 57% (27 чехоней), – розповіли рибпатрульні.

Згідно з правилами любительського та спортивного рибальства, вилов менших за встановлений розмір риб допускається, але не більше 30% від загального улову.

На чоловіків склали відповідні адмінпротоколи. Кожному загрожує невеликий штраф до 170 грн. Але недобросовісним рибалкам доведеться відшкодувати збитки рибному господарству за кожну незаконно виловлену рибину. 

На трьох ця сума складатиме 11 288 грн. Адже компенсація за одну незаконно виловлену чехоню становить 136 грн.

Рибпатрульні нагадали мінімальні розміри деяких риб, при яких їх можна брати в улов: сом – 70 см, судак – 42 см, щука – 35 см, лящ – 32 см, короп – 25 см, чехоня – 24 см, лин – 20 см.

Як раніше повідомляв «Вечірній Київ», нерестова заборона на вилов риби на Київщині триватиме до 19 червня.

Під час нересту можна рибалити однією поплавковою або донною вудкою з одним гачком і спінінгом з берега у дозволених місцях. Добова норма вилову на одного рибалку становить не більше 3 кг.