Як виглядає пожежа у Зоні відчуження з космосу – показали в NASA

Як виглядає пожежа у Зоні відчуження з космосу – показали в NASA

Дим від пожежі у Зоні відчуження видно із космічних сателітів.

Фото опублікував колишній український журналіст, а сьогодні співробітник NASA Андрій Васильєв (Дорж Бату) на своїй сторінці у Facebook.

– Факт. Так виглядає пожежа у Чорнобилі з наших сателітів. (credit: NASA Earth Observatory. Lauren Dauphin by MODIS data from NASA EOSDIS/LANCE and GIBS/Worldview.
NOAA satellite Suomi NPP),
 написав він.

Пожежі у зоні відчуження тривають уже більше тижня. Спочатку горіла трава і лісова підстилка, але вогонь зараз рятувальники мають справу із верховими пожежами – горять дерева.

Вчора увечері соціальні мережі були переповнені тривожними повідомленнями, що вогонь підбирається до станції, місця захоронення радіоактивних відходів, Прип’яті, зрештою.

Самі рятувальники повідомили, що ситуація під контролем, і просили не піддаватися паніці.

Також пізно увечері 13 квітня на офіційних сторінках Президента України у соціальних мережах опублікували повідомлення, що Глава Держави уважно стежить за ситуацією в Чорнобильській зоні.

– Завтра заслухаю інформацію від голови Державної служби України з надзвичайних ситуацій Миколи Чечоткіна щодо пожеж. Висновки не забаряться. Суспільство має знати правду та бути в безпеці– сказав Володимир Зеленський.

До слова, цілу ніч на Київщині йшов дощ.