Де у Києві годують бездомних: адреси, графік

Де у Києві годують бездомних: адреси, графік

Уже понад місяць українці сидять вдома. Карантин усім додав турбот й труднощів. Особливо тяжко стало людям, які з різних причин опинились на вулиці.

«Вечірній Київ» зібрав інформацію про місця у Києві, де можна поїсти й отримати прихисток на ніч.

Релігійна Місія «Карітас-Спес» (Caritas-Spes Ukraine)

Київська програма «Кухня для бездомних Карітас-Спес» із понеділка по п’ятницю годує безпритульних біля київського кафедрального собору св. Олександра. Пані Тетяна Калініченко, працівниця «Карітас-Спес», розповідає, зазвичай за обідами звертаються до 100 людей.

В умовах карантину ми працюємо на одній локації, на подвір‘ї костелу Олександра (вул. Костельна, 17) з понеділка по п'ятницю з 17 по 21:30   роздаємо гарячі обіди та бутерброди. Готуємо в середньому на 100 порцій, – розповідає пані Тетяна. 

Турбуються у спільноті й про працівників та волонтерів. Організували безконтактну доставку. Кожен співробітник має спеціальний захисний костюм. А волонтери на виїздах перебувають у машині, й не контактують з іншими. 

– На подвір'я запускаємо по 5 осіб, після кожної групи стіл, з якого беруть їжу.  дезінфікується. Зазвичай на роздачі виїжджає бригада по 3-4 людей, також долучаються волонтери. Якщо у Києві буде збільшення кількості хворих, то ми ще більше розділимо контакт наших працівників з людьми, – розповіла пані Тетяна.

Допоможи бездомному

Допоможи бездомному – соціальна ініціатива з допомоги бездомним, людям похилого віку та всім, хто потребує елементарного – їжі.

–  Ми продовжуємо роздавати їжу, щосуботи на Подолі напроти Житнього ринку о другій годині дня. Також ми переформатували роздачі. Якщо раніше ми просто пригощали всіх бажаючих, то під час карантину, ту частину, що живе у муніципальній нічліжці, що на Суздальській, 4, ми попросили не приходити на Поділ. Їм їжу ми доставляємо також у суботу, але окремо. Тих, хто приходить на Поділ, буває то 30, то 100, – розповіли у коментарі «Вечірньому Києву» в огранізації. 

Всеукраїнський благодійний фонд «Деполь Україна»

Благодійний фонд допомагає бездомним людям та людям, що опинилися у складних життєвих обставинах. 

– Щодо роботи Київської філії під час карантину, то наразі, з понеділка по п’ятницю працює денний центр, де з 12:00 до 17:00 години бездомні можуть помитися та отримати гігієнічні послуги. Після кожної людини проводиться дезінфекція. А також щосереди ВБФ «Деполь Україна» забезпечує гарячий обід для бездомних осіб на ЖД вокзалі, – розповіли у фонді у коментарі «Вечірньому Києву». 

Спільнота Святого Егідія – Comunità di Sant'Egidio

Спільнота святого Егідія, дотримуючись усіх застережень органів влади, продовжує допомагати літнім та бездомним. З літніми та людьми з інвалідністю у постійному контакті телефоном та у мережі. 

Наші роздачі їжі продовжаться, але виглядатимуть інакше. А саме: у невеликих групах з дотриманням відстані між людьми. На сьогодні через переформатування роздач та для приготування їжі ми потребуємо більше волонтерів. Через те, що Києві перестали працювати деякі роздачі виникає дефіцит продуктів з яких готуємо. Крім того необхідно більше коштів і через здорожчання засобів гігієни та збільшення витрат на одну роздачу, – зазначають у спільноті. 

Якщо бажаєте стати волонтером чи допомогти, детальніше можна дізнатися за посиланням.

Головне фото: Стас Козлюк