Кличко показав темпи будівництва метро на Виноградар і що роблять у тунелях

Кличко показав темпи будівництва метро на Виноградар і що роблять у тунелях

Мер Києва Віталій Кличко показав у відео, що відбувається на будівництві метро на Виноградар.

– Друзі! Столиця не тільки бореться із розповсюдженням вірусу, а й продовжує втілення важливих інфраструктурних проектів. Бо місто повинне розвиватися. І ми робимо все, щоб не зупиняти робіт на основних об'єктах, пише Віталій Кличко Зокрема, триває будівництво двох нових станцій метро на Виноградар – «Мостицької» та «Проспект Правди».

Мер Києва поінформував, що сьогодні фахівці закінчують збирати великий прохідницький комплекс німецької компанії Herrenknecht. Саме такі комплекси використовують для будівництва тунелів метрополітену в багатьох країнах світу.

Довжина комплексу становитиме 96 метрів. А вага тунелепрохідницького щита, який є фактично буром, – понад 200 тонн.

Згідно з проектом, прохідницький щит розпочне роботу з боку станції «Мостицька» та фінішує майже через 1,3 км, біля станції «Сирець». Як говорять фахівці, на ці роботи їм знадобиться приблизно 6 місяців.

Також тривають активні роботи з розробки котловану від «Мостицької» до «Проспекту Правди». Тунель на цій ділянці буде двоярусним, на відміну від усіх інших станцій столичного метрополітену. Така конструкція пов’язана з особливостями інфраструктури району.

Представники ПАТ «Київметробуд» зазначають, що компанія отримує фінансування від міста в повному обсязі та робить усе, щоб у грудні 2021 року дві нових станції метро на Виноградар були відкриті. Ці станції перевозитимуть понад 90 тисяч пасажирів на добу.

Довжина ділянки метро між двома новими станціями буде 3,7 км.