Карантин на Володимирській гірці: київські панорами без людей

Карантин на Володимирській гірці: київські панорами без людей

Київ на карантині – вражає. У місцях, де і в робочі дні завжди повно народу, – пустка. Сьогодні «Вечірній Київ» гуляв поблизу Володимирської гірки. Запрошуємо разом подивитися, як виглядає місто без людей.

На Софійській площі тісно буває тільки під час новорічних свят. Зараз же складається враження, що кроки випадкових перехожих відлунюють від брами Софії і докочуються до Михайлівського золотоверхого собору.

А ще тишу порушують поодинокі машини та тролейбуси.

У Пожежному депо, що на вулиці Володимирській, відкриті ворота – у місті зараз дуже посушливий період, доводиться часто виїжджати і гасити траву та сміття, та й кияни, хоч і сидять удома, – не стали обачнішими.

Карантин – це точно не про пожежних.

Михайлівська площа – посестра Софійської. За кілька хвилин прогулянки не зустріли нікого взагалі. Навіть патруля, мабуть тому, що поруч – головний офіс поліції столиці.

Брама на територію Михайлівського золотоверхого собору не закрита. Зайти можна вільно. У головному храмі Православної церкви України теж відкрито, але вимкнуто все освітлення та не горять свічки. На дверях оголошення – прохання заходити в Храм у захисних масках. Тим у кого немає маски, можна звернутися у свічну лавку – там дадуть. Також просять користуватися антисептичними розчинами для рук, які є у кількох місцях.

Адміністрація монастиря нагадує, що необхідно берегти себе і ближніх, турбуючись про них молитвою, і з розумінням виконувати правила захисту від захворювання.

Туристична родзинка столиці, а не засіб пересування, як думають гості міста, – фунікулер – не працює з 23 березня. Тож кияни, мабуть, і пропустили інформацію, що з першого квітня на цьому виді транспорту діє тільки електронний квиток.

Дитячий майданчик без дітей. Виявляється, таке буває, коли штраф за порушення правил карантину складає 17 тисяч гривень.

Ця панорама є однією із найхарактерніших для столиці. Зараз схили Володимирської гірки починають вкриватися ніжною зеленню. І водночас добре видно, що на білесенькому пляжі Труханового острову нікого немає. Патрулі і комічна історія із затриманням на пляжі спортсмена зробили свою справу.

Ось він – законний пропуск у світ без драконівського штрафу. Відстав від господарів на кілька метрів, і все одно спокійний, що не загубиться, бо немає натовпу.

Шестеро людей в одному місці – це наймасовіше скупчення людей, яке зафіксували за кілька днів.

Офіційна версія – вони працюють.

Ще одна ілюстрація до фільмів Хічкока – зачинені дитячі атракціони біля Арки дружби народів.

Чудова ілюстрація того, що все минає, а от дерева зеленіють кожного року.

Біля пам’ятника Магдебурзькому праву теж зелено. І водночас помітно молоденькі деревця, які висадили протягом березня-квітня, замість старих трухлявих акацій.

Життя триває.

Нагадаємо, від Бессарабки до Золотих Воріт: як виглядає центр Києва під час карантину.

Фото Андрія ГРИЦЕНКА