Київська влада збільшить фінансування аварійно-рятувальної служби

Київська влада збільшить  фінансування аварійно-рятувальної служби

Наступного року міська влада планує передбачити фінансування для роботи аварійно-рятувальної служби у розмірі 11 млн грн. Про це під час планових навчань рятувальних служб, які відбулися у столичному метрополітені, заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Петро Пантелеєв.

- Один виїзд на ліквідацію надзвичайної ситуації – це щоразу певні витрати. Щоб прибрати банально розбитий термометр, треба використати 2 комплекти бахіл, 2 захисні костюми, 2 распіратори, 2 пари гумових рукавичок, спеціальний контейнер для перевезення зібраної ртуті, розпилювач сорбентів і сорбент ртуті, яким обробляється місце її знаходження, засоби механічного збору: щітки, совки, гумові груші, скотч, пінцети. Тобто, вартість 1 години виїзду на демеркуризацію – 1800 гривень. Але ж трапляються і більш небезпечні ситуації, і вони потребують оперативності та надійності. Тому ми працюємо над тим, щоб покращити фінансування наших рятувальників, – заявив Петро Пантелеєв.

За перші 6 місяців 2015 року міські рятувальники здійснили більше тисячі виїздів на місце пригоди. Більшість з них – це забезпечення масових заходів, нещасні випадки, деблокування постраждалих. Порівняно з аналогічним періодом минулого року кількість виїздів зросла на 33%.

- Через хронічне недофінансування рятувальних служб у попередні роки утворився суттєвий борг за комунальні послуги. Але цього року нам вдалося погасити роками накопичені старі борги. Ми сподіваємось, що Київська міська рада підтримає це і в міському бюджеті на 2016 рік будуть більш адекватні кошти на фінансування рятувальників. Зважаючи на ситуацію в країні, ми не можемо дозволити собі економити на безпеці, – сказав заступник голови КМДА.

Нагадуємо, що при виникненні надзвичайних ситуацій необхідно зателефонувати на універсальний телефонний номер для звернень – 101.