Тестування – не забаганка, і патрулі: Кличко розповів про черговий день життя Києва на карантині

Тестування – не забаганка, і патрулі: Кличко розповів про черговий день життя Києва на карантині

Київ продовжує вести статистику хворих на коронавірус та жити в умовах жорсткого карантину. Водночас вирішувати проблеми мегаполісу.

Про те, як минув день для столиці, розповів під час щоденного онлайн пресбрифінгу мер Києва Віталій Кличко.

У столиці зроблено більше 3 тисяч експрес-тестів

За минулу добу на коронавірус захворіли ще 13 киян. Загалом у столиці вже 348 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Серед тих, що захворіли: 8 жінок віком від 21 до 91 року. Та чотирнадцятирічна дівчина. І четверо чоловіків – від 35 до 71 року. Серед киян, що захворіли за минулу добу – також двоє медиків. До лікарень столиці госпіталізували трьох пацієнтів. Інші лікуються вдома, на самоізоляції, під контролем медикiв.

Як зауважив мер Києва, всього в столиці експрес-тестів зроблено майже 3,3 тис. А лабораторних тестів ПЛР – 3,5 тисячі.

Тестують на коронавірус за призначенням лікаря

Необхідність тестування на коронавірус може визначити тільки лікар – сімейний або лікар-інфекціоніст. У столиці роблять тести всім, хто отримав направлення, хто звернувся із симптомами, схожими на COVID-19.

– Є чимало випадків, коли люди просять зробити їм тест, аби просто перевірити себе. Але ж треба розуміти, що тести, які з такими складнощами закуповує місто, можуть знадобитися справді хворій людині. Утім, якщо у вас таки є підстави зробити тест, але вам відмовили, звертайтеся зі скаргою на гарячу лінію КМДА 15-51. Або на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я, – зазначив Кличко. 

Він підкреслив, що, на думку лікарів, робити масове тестування всіх мешканців міста – недоцільно. І організаційно забезпечити його практично неможливо. Жодна країна в світі не забезпечує масове скринінгове тестування всіх громадян. У Києві експрес-тести роблять тільки лікарі в медзакладах столиці. Пацієнту із симптомами захворювання медики мають зробити спочатку експрес-тест на коронавірус. Якщо тест позитивний, лікарі беруть зразок для ПЛР тесту. Тобто, вже для лабораторного дослідження. Щоб підтвердити чи спростувати діагноз.

Він також зазначив, що в медзакладах столиці є сьогодні 13 тисяч експрес-тестів, за допомогою яких встановлюють попередній діагноз. Тестів же ПЛР у лікарнях міста та лабораторному центрі вже зроблено – понад 3,5 тисячі. І кількість таких тестів у столиці сьогодні теж достатня.

Щодо тестів ПЛР українського виробництва, мер столиці зазначив, що в Україні таких поки що немає. 

– Наскільки я знаю, Міністерство охорони здоров’я замовило 2 мільйона тестів вітчизняним інститутам. І наступного тижня очікують першу їх партію – 20 тисяч. Наскільки вони будуть якісними і ефективними – побачимо на практиці використання, – зазначив Віталій Кличко.

Маски у «Фармації»

190 тисяч масок – 150 тисяч одноразових та 40 тисяч марлевих – надійшло до мережі комунальних аптек «Фармація».

Також, за словами мера, місто продовжує отримувати засоби захисту для лікарів, що замовляло і придбало раніше, розхідні матеріали та медикаменти.

До слова, як перевірив «Вечірній Київ», маски у аптеці № 1, що на розі Володимирської та Богдана Хмельницького, точно є.

Поліція на посиленій службі

Цими вихідними, столичні правоохоронці нестимуть посилену службу в Києві.

– Збільшать кількість нарядів поліції для патрулювання у парках і скверах, у публічних місцях Києва. Тому ще раз звертаюсь: не нехтуйте правилами! Не йдіть туди, де вас можуть оштрафувати, – сказав Кличко.

Примусовий карантин на підприємствах

Для упередження поширення коронавірусу в місті на підприємствах та в установах, де будуть зафіксовані спалахи захворювання, запроваджуватимуть примусовий карантин.

– Щоб упередити розповсюдження вірусу, комісія з надзвичайних ситуацій столиці ухвалила рішення про запровадження примусового карантину в місцях, де виявлені вогнища захворювання. На підприємствах, в установах. На треба вберегти людей і убезпечити від загрози підчепити цю заразу! І ми зараз робимо все для цього, – підкреслив Віталій Кличко.

З-за кордону і на обсервацію

У столиці розмістять на обсервацію майже 150 киян, що повернуться з-за кордону. Сьогодні в столицю прибуде кілька авіа рейсів з-за кордону. Серед громадян, що повернуться в Україну, будуть і кияни. Їм доведеться пройти двотижневу обсервацію. Кличко зазначив, що повертає людей не місто, але бази для обсервації в Києві вже облаштовані. 

– Зараз їх 6. На одну із баз і поселять киян, що повернуться з-закордону, – повідомив Віталій Кличко.

10 тисяч киян прийшли на «емоційну платформу»

У перший день роботи платформи емоційної підтримки киян, що створена при Моніторинговому центрі з протидії COVID-19, нею скористалося більше 10 тисяч мешканців міста.

За його словами, це – безкоштовний ресурс для киян. На ньому можна отримати емоційно-психологічну допомогу та консультації фахівців і тренерів Освітнього хабу міста Києва.

– Там можна знайти різні онлайн курси, спортивні онлайн тренування. Здійснити віртуальні екскурсії музеями столиці, подивитися вистави деяких театрів, – сказав мер. – Не сумуйте! Чим ретельніше ми дотримаємося правил, тим швидше повернемося до звичного життя.