Стало відомо, що в аптеках столиці тести на коронавірус не продають

Стало відомо, що в аптеках столиці тести на коронавірус не продають

Необхідність тестування на коронавірус може визначити тільки лікар – сімейний або лікар-інфекціоніст.

У столиці роблять тести всім, хто отримав направлення, хто звернувся із симптомами, схожими на COVID-19, – у першу чергу до свого сімейного лікаря. Про це мер Києва Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції, відповідаючи на запитання, отримані від ЗМІ.

– Є чимало випадків, коли люди просять зробити їм тест, аби просто перевірити себе. Але ж треба розуміти, що тести, які з такими складнощами закуповує місто, можуть знадобитися справді хворій людині. Втім, якщо у вас таки є підстави зробити тест, але вам відмовили, звертайтеся зі скаргою на гарячу лінію КМДА 15-51. Або на гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я, – зазначив Віталій Кличко.

Він підкреслив, що, на думку лікарів, робити масове тестування всіх мешканців міста – недоцільно. І організаційно забезпечити його практично неможливо.

– Жодна країна в світі не забезпечує масове скринінгове тестування всіх громадян. Це підтверджують і фахівці Всесвітньої організації охорони здоров’я і китайські лікарі, з якими ми теж консультуємося. Купити тест на коронавірус, і зробити його самостійно – неможливо. Експрес-тести роблять тільки лікарі в медзакладах столиці. Пацієнту із симптомами захворювання медики мають зробити спочатку експрес-тест на коронавірус. Якщо тест позитивний, лікарі беруть зразок для ПЛР-тесту. Тобто, вже для лабораторного дослідження. Щоб підтвердити чи спростувати діагноз, – наголосив мер Києва.

Він також зазначив, що в медзакладах столиці є сьогодні 13 тисяч експрес-тестів, за допомогою яких встановлюють попередній діагноз. Тестів же ПЛР у лікарнях міста та лабораторному центрі вже зроблено – понад 3,5 тисячі. І кількість таких тестів у столиці сьогодні теж достатня.

Щодо тестів ПЛР українського виробництва, мер столиці зазначив, що в Україні таких поки що немає. 

– Наскільки я знаю, Міністерство охорони здоров’я замовило 2 мільйона тестів вітчизняним інститутам. І наступного тижня очікують першу їх партію – 20 тисяч. Наскільки вони будуть якісними і ефективними – побачимо на практиці використання, – зазначив Віталій Кличко.