Адреси киян, які начебто захворіли на коронавірус, виявилися спеціальним фейком

Адреси киян, які начебто захворіли на коронавірус, виявилися спеціальним фейком

У мережі час від часу поширюється неправдива інформація про киян, які захворіли на коронавірус. Нині це вже друга хвиля розповсюдження по соцмережах фейкових списків заради поширення паніки. Хто і навіщо цим займається – з'ясовують правоохоронці. За словами очільника столиці, виявленням та притягненням до відповідальності розповсюджувачів таких фейків займаються спецслужби. Киянам не варто долучатися до розповсюдження подібної інформації.

Інформація, поширена в мережі про адреси киян, які захворіли на коронавірус, – неправдива. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

– Нещодавно з’явилися списки адрес, де начебто живуть люди з підтвердженим діагнозом COVID--19. Зазначу, ця інформація не відповідає дійсності. За зверненням міста, правоохоронні органи перевіряють джерела її розповсюдження, – підкреслив Микола Поворозник.

Він нагадав, що у місті працює Моніторинговий центр з протидії поширення COVID-19, фахівці якого співпрацюють з групами ризику, наразі це понад 40 тисяч киян.

– Завдання центру – максимально попередити розповсюдження захворювання. Підкреслюю, уся інформація про киян, які перебувають у базі Моніторингового центру, захищена та не потрапить у відкритий доступ. Закликаю не поширювати недостовірну інформацію. Усі дані щодо захворюваності на коронавірус, обмежувальні заходи, введені міською владою для протидії поширенню захворювання, розміщено на офіційному сайті КМДА. У нинішніх умовах ми маємо об’єднати зусилля у боротьбі з захворюванням, а не поширювати фейки, – зазначив Микола Поворозник.