Чи можна підхопити коронавірус, відчинивши вікно: пояснила Супрун

Чи можна підхопити коронавірус, відчинивши вікно: пояснила Супрун

Деякі люди настільки налякані пандемією, що бояться не тільки виходити на вулицю, а й навіть провітрювати власну домівку. Начебто вірус може залетіти крізь відчинене вікно та заразити всіх у кімнаті.

Проте такі побоювання даремні, адже ризику заразитися коронавірусом шляхом провітрювання немає. Натомість у задушливому приміщенні цей ризик навпаки зростає. Про це повідомляє колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супруну мережі Facebook.

– Наразі доказова база свідчить, що вірус, який викликає захворювання COVID-19, здебільшого передається через контакт з краплями, що утворюються в процесі дихання, кашляння чи чхання від інфікованої людини. Тож вірус не залетить у ваше відчинене вікно, наче кажан, і таким чином не заподіє лиха, – заспокоює Супрун.

Як передається COVID-19

• Хвороба може передаватися від людини до людини, через невеликі краплі рідин з носа чи рота.
• Ці краплі поширюються під час того, як інфікована людина кашляє, чхає, розмовляє або видихає повітря.
• Можна заразитися, якщо просто вдихнути ці краплі. Для цього достатньо перебувати у близькому незахищеному контакті з інфікованою людиною – на відстані менше метра та без захисної маски.
• Ще можна заразитися, якщо торкнутися поверхні чи предметів, на які ці краплі приземлилися, а потім тією ж рукою доторкнутися носа, рота або очей.

Супрун підкреслює: просто відчинивши вікно для провітрювання ви не наразите себе та свою родину на небезпеку. Навпаки, є доказові рекомендації щодо захисту від COVID-19 заохочують частіше провітрювати приміщення.