Від Бессарабки до Золотих Воріт: як виглядає центр Києва під час карантину

Від Бессарабки до Золотих Воріт: як виглядає центр Києва під час карантину

З 18 березня, коли у столиці закрили метрополітен, життя у центрі кардинально змінилося. Останнім акордом «спустошення» на Хрещатику було призупинення роботи ресторанів та магазинів. Тож зараз перехожі на вулиці трапляються рідко.

«Скупчення» створюють тільки працівники служб доставки, які стоять у черзі перед кафе, що готують страви на винос. І тільки дорожникам роздолля – через значне зменшення трафіку.

Легендарний Бессарабський ринок зачинено. Працюють лише ресторанчики, які видають замовлення через спеціальні віконечка. І, звичайно, супермаркет.

До нього черга на вулиці. Люди без нагадування зберігають дистанцію.

Карантин не вплинув на кількість безхатьків, які традиційно вештаються біля ринку. Добре, що погода на літо завернула.

На зауваження, що перечекати важкий час можна у притулку на Суздальській, а поїсти у спеціальних пунктах (біля залізничного вокзалу, зокрема) реагують мляво. Мовляв, вони і на Хрещатику знайдуть чим підживитися.

«Метроград» працює як звичайний підземний перехід. Усі магазинчики закриті. А входи у «бокові тунелі» ще й перегороджені із попередженнями, що торговельний центр на замку.

Хрещатик зараз виглядає, як мрія скейтера – нікого нема, є де розігнатись і не треба нікого об’їжджати.

Днями латали дорожнє полотно на головній вулиці столиці, тож, мабуть, і для ролерів там би було добре.

На Хрещатику є квітучі дерева окрім каштанів. Схоже на сакуру із ніжним рожевим цвітом. Однак навіть при безлюдді  біля лавки сміття і пляшки з-під пива.

Один із символів Києва – перепічка. Кіоск, де готують цей легендарний фастфуд, працює за принципом ресторанів – товар на винос. Пекарі в масках і рукавичках. На прилавку – антисептик для рук. Їсти поруч із віконечком не можна.

За столицю спокійні: поки працює Перепічка – у нас все буде добре.

Книгарні теж потрапили у перелік магазинів, які не критично важливі для виживання. Тож поряд із закликом «Ласкаво просимо» – великі плакати про знижки до 70% через онлайн магазини. Найкращий спосіб пережити карантин – читати хороші книги (і сайт «Вечірки», звісно).

Хоча у центрі столиці практично впала ділова активність, евакуатори все ж знаходять роботу. Про це свідчить щоденна статистика неправильно припаркованих авто. Як це вдається власникам автівок при такому зменшенні трафіка – невідомо.

У підземному переході біля метро «Театральна», де раніше влаштовували навіть аматорські танці, зараз пустка.

Відлуння кроків нечисленних перехожих створює атмосферу зав’язки якогось трилера.

На дверях станції «Театральна» плакати-нагадування, що метро зачинено для перевезення пасажирів до 24 квітня.

І якщо із терміном карантину зараз не зрозуміло що буде, то афіша «Опера шоу», яке відбудеться 31 жовтня нагадує, що раніше чи пізніше життя увійде в нормальну колію.

Отак виглядає вулиця Богдана Хмельницького в обідню пору – людей немає взагалі, машини «збираються» тільки перед світлофором.

Водії приватного транспорту, мабуть, будуть пам’ятати цей час, як особливий.

Стильні кафе, які спеціалізувалися лише на каві, і не мають що запропонувати «на винос», – зачинені.

Кияни, які мешкають на масивах, часто скаржаться, що у аптеках немає масок. А от у мережі  «Фармація» вони є. А аптеці № 1, що на розі Володимирської та Богдана Хмельницького, одноразові можна купити за 15 гривень, марлеві – за 10.

Біля Оперного театру вже цвітуть сакури, але помилуватися ними можуть лише нечисленні перехожі.

На дверях театру повідомлення, що усі квитки, придбані на вистави, – дійсні. Тільки репертуар «переїхав» із квітня на червень. Каси театру, попередньо, почнуть працювати із 25 квітня, а онлайн-система продажу квитків працює у звичному режимі.

Біля ресторанчиків черга із кур’єрів служби доставки. Цим хлопцям точно не бракує спілкування.

Одні з небагатьох служб, які зараз, мабуть, радіють із запровадження жорстких карантинних заходів, – це дорожники. Місто продовжує середній та капітальний ремонт вулиць. На вулиці Золотоворітській спокійно знімають старе дорожнє покриття, змінюють бордюри.

Коли закінчиться карантин, і усі повернуться до своїх справ, ми побачимо Золотоворітський сквер уже в буянні зелені.

Фото Андрія ГРИЦЕНКА