Стала відома доля ставків у заповідному Голосіївському лісі

Стала відома доля ставків у заповідному Голосіївському лісі

Вчора з громадою Голосіїва пройшло обговорення плану майбутньої реконструкції парку ім. М. Рильського та розчистки каскаду Оріхуватських озер.

Днями «Вечірній Київ» писав про проблеми каскаду Оріхуватських, Дідорівських та Совських ставків.

– Голосіївський парк – перлина і справжнє зелене багатство Києва. Попередня візуалізація реконструкції парку ім. М. Рильського була представлена громаді близько двох місяців тому, на разі знаходиться на активній стадії обговорення та врахування зауважень та пропозиції для подальшого ходу робід з проектування, – коментує ситуацію начальник Управління екології КМДА Андрій Мальований. – Тому виїзна нарада відбулася біля витоків річки Оріхуватка, адже заплановано розчистка даної водойми.

За словами Мальованого, каскад Оріхуватських озер зазнає надмірного антропогенного впливу: поверхневий стік з територій міської забудови, автошляхів, наявність смітників, що спричиняє хімічне забруднення та замулення водойми. Тому передбачені роботи з днопоглиблення, влаштування біоплата задля обмеження потрапляння у водойму забруднюючих речовин, а також – берегоукріплення.