Віртуальний формат: депутатка Київради розповіла про реалії роботи

Віртуальний формат: депутатка Київради розповіла про реалії роботи

Як карантин вплинув на діяльність представників столичного «парламенту»?

Про свою роботу в «карантинних» реаліях розповідає голова постійної комісії Київради з питань культури, туризму та інформаційної політики, депутатка Вікторія Муха.

– Вікторіє Вячеславівно, як змінилося Ваше депутатське життя-буття?

– Депутатська діяльність не припинена й не призупинена: вона лише зазнала змін, стала інтенсивнішою у такий складний час. Робота депутата передбачає брати участь у засіданнях Київради та постійних комісіях. Також треба працювати на виборчому окрузі й безпосередньо спілкуватися з людьми.

Звісно, що після запровадженням заходів запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19 (спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2) значно складніше поєднувати роботу та дотримуватися безпеки. Проте вихід є!

Ще вчора ми не уявляли дистанційне навчання, робочий процес у дистанційному режимі, онлайн сесійне засідання чи дистанційну нараду. Сьогодні – це реальність і виклик водночас. Але розвиток технологій робить це можливим, а ситуація змушує нас опановувати нові навички та форми роботи.

Т

– Як відомо, 26 березня Київрада провела позачергове засідання для ухвалення низки важливих рішень, пов’язаних із запобіганням розповсюдженню коронавірусу. Завдячуючи цьому, в столиці збільшили фінансування на медичну сферу, допомогу соціально вразливим категоріям населення, підтримку малого та середнього бізнесу. А як проводитимуться такі засідання в умовах карантину?

– На тому ж позачерговому засіданні ми також проголосували за те, щоб у виняткових випадках проводити пленарні засідання і засідання постійних комісій у режимі онлайн. Наразі секретаріат Київради працює над технічним вирішенням питання онлайн-засідання та онлайн-голосування.

– Що плануєте робити в рідному Святошинському районі?

– Робота на окрузі також зазнала змін. Ще в березні ми планували провести низку відкритих зустрічей із мешканцями Святошинського району,  щоб звітувати про депутатську діяльність за 2019 рік та розповісти про плани-2020. На жаль, ці зустрічі довелося перенести у зв’язку із запровадженням обмежень. Водночас зі звітом можна ознайомитись на сайті Київради.

Задля мінімізації соціальних контактів ми були змушені закрити громадську приймальню, скасувати особисті зустрічі та прийоми громадян. Але, звичайно, продовжуємо працювати та максимально оперативно реагувати на звернення, ініціативи та проблеми.

– Використовуєте соцмережі та телефонний зв'язок?

– Так. Інформацію чи консультацію надаємо в телефонному режимі. Номер телефону приймальні за роки роботи не змінювався (він добре відомий святошинцям). Звернення надсилаються на електронну адресу та особисту сторінку в Фейсбуці. Це дає можливість продовжувати працювати та комунікувати, не наражаючи людей на небезпеку.

– Чи доводиться бувати на своєму окрузі не лише віртуально, а й реально? 

– Лише у виключних випадках та з дотриманням всіх рекомендацій. Нещодавно, наприклад, відбулася виїзна нарада на Новобіличах – у сквері, який розпочали облаштовувати ще торік за підтримки Київського міського голови Віталія Кличка. Разом КП УЗН Святошинського району та підрядною організацією визначили обсяг робіт. Плануємо їх завершити у першу чергу, з урахуванням побажань та зауважень місцевих мешканців.

– Чого Вам не вистачає найбільше?

– Живого спілкування! Я з нетерпінням очікую, коли ми знову зможемо збиратись разом для бурхливих обговорень, подекуди емоційних дискусій, спілкування на актуальні теми, що хвилюють киян. Як швидко це станеться – залежить від кожного з нас. Тому звертаюся з проханням до всіх: бережіть себе та тих, хто поруч! Дотримуйтесь рекомендацій та обмежень, аби наші зустрічі та звичний спосіб життя повернулися якнайскоріше. Будьте здорові!