Доплати малозабезпеченим і допомога малому бізнесу: Кличко розповів про найактуальніше

Доплати малозабезпеченим і допомога малому бізнесу: Кличко розповів про найактуальніше

Столиця продовжує жити в умовах карантину. Допомагає нужденним, підтримує бізнес, об’єкти інфраструктури.

Про це та інше, важливе життя для міста, розповів мер столиці Віталій Кличко під час онлайн пресконференції.

Що показує статистика

За минулу добу кількість киян, що захворіли на коронавірус, збільшилася ще на 15 людей. Загалом у столиці вже 294 підтверджених випадки захворювання на COVID-19. Серед осіб, що захворіли: 8 жінок віком від 29 до 67 років та шестеро чоловіків - від 43 до 61 року. І один шістнадцятирічний юнак. Серед киян, що захворіли за минулу добу – троє медиків. До лікарень столиці госпіталізували 8 пацієнтів. Інші - лікуються вдома, на самоізоляції, під контролем медикiв.

– Хочу зазначити, що більшість киян, яких вражає вірус у столиці, - люди молодого та середнього віку. Тобто, активна частина мешканців міста. Чимало з них не вірять у загрозу і не хочуть змінювати звичок, нехтують правилами обмежень. Я ще раз звертаюся до всіх: ідеться не про обмеження свободи! Йдеться про ваше здоров'я і вашу безпеку! Я згоден, що складно всидіти вдома. Тим більш, кола така весна за вікном. Але так треба зробити! Щоб після Паски ситуація не рвонула, – підкреслив Віталій Кличко.

Вербна неділя та Великдень вдома

Віталій Кличко закликав киян у Вербну неділю та на Великдень залишатися вдома і святкувати у колі найрідніших.

– Сьогодні я знову зустрічаюся з представниками всіх конфесій. І знову говоритиму про дотримання обмежень церквами і безпеку вірян. Вас же прошу і у Вербну неділю, і у Великдень залишитися вдома. І святкувати в колі найрідніших, - сказав Кличко. - Йдеться про ваше здоров'я і вашу безпеку. Кілька тижнів чіткого дотримання правил дозволять нам раніше вийти з цієї кризи, – додав він. 

Кияни менше хворіють на грип

Завдяки обмежувальним заходам, захворюваність у столиці на грип та ГРВІ - порівняно з позаминулим тижнем - нижча базової лінії на 65 відсотків. Минулого тижня дітей у Києві захворіло – 3 000, дорослих – понад 4 800. І відсоток хворих на грип та ГРВІ з кожним днем – знижується. Минулого тижня з цими діагнозами госпіталізували 45 киян, із них - 41 дитина. Також Кличко зазначив, що місту зараз вистачає лікарів, в тому числі й інфекціоністів.

– Інфекціоністів в столиці – 270. Також вистачає лікарів швидкої допомоги. Їх у столиці – більше двох тисяч. Хочу повідомити, що майже 1 100 разів за добу, лікарі швидкої виїжджають на виклики. З них – з підозрою на коронавірус – в середньому 60 викликів, – підкреслив Віталій Кличко.

Він наголосив, що всі поліклініки столиці працюють в штатному режимі. І отримують фінансування, ліки, все необхідне, щоб надавати медичні послуги киянам. Операційні ж втручання сьогодні роблять тільки в екстрених випадках.

Віртуальна платформа для емоційної підтримки

Київський Моніторинговий центр з протидії COVID-19 запустив віртуальну платформу емоційної підтримки киян. На сайті moncenter.eduhub.in.ua мешканці столиці можуть отримати персональну консультацію, не виходячи з дому. 20 фахівців майже цілодобово спілкуються з киянами. Ті, хто хоче з користю провести час вдома, знайдуть на сайті різні онлайн курси. Завдяки платформі є можливість проводити і спортивні онлайн тренування. Або можна здійснити віртуальні екскурсії найкращими музеями столиці, що зараз тимчасово зачинені.

– Це безкоштовний ресурс для киян. В першу чергу для тих, кому потрібна емоційно-психологічна допомога. Професійні консультації надають фахівці – тренери з емоційного інтелекту Освітнього хабу міста Києва, – підкреслив Віталій Кличко. 

10 тисяч продуктових наборів і матеріальна допомога

Єдиний координаційний центр при КМДА доставив уже близько 10 тисяч продуктових наборів першої необхідності малозахищеним киянам.  Ще 10 тисяч доставлять до кінця тижня. Мер Києва подякував благодійникам та соціально-відповідальному бізнесу, які долучилися до роботи центру і допомагають. Це зокрема: фонди «Майбутній Київ» та «Життєлюб», Спілка Cамаритян України, торгівельні мережі NOVUS та «АТБ», компанія «Розетка». Логістику забезпечують компанії Uklon та «Нова пошта». Також компанія Volkswagen надала свої автомобілі для перевезення пацієнтів, які потребують процедури гемодіалізу.

– Місто продовжує допомагати соціально-незахищеним киянам. Ми раніше починаємо виплату матеріальної допомоги до Великодня. Так, виплати отримає понад 289 тисяч киян з категорій малозахищених верств населення. Виплати розпочнуться вже сьогодні, – підкреслив Віталій Кличко.

Компанії на Хрещатику використовують резервні мережі

Відновлювальні роботи після пожежі в тунелі під Хрещатиком поки що не можна розпочинати через загазованість і високу концентрацію шкідливих речовин у повітрі. Як тільки буде дозвіл на проведення робіт, члени спеціальної комісії розпочнуть своє розслідування щодо причин загоряння. І ретельно обстежать увесь тунель. 

– За нашою інформацією, там проходили комунікації кількох великих компаній. Аби не припиняти свою роботу, вони використовують резервні мереж. Кабелі довгий час були під напругою. Також дякую комунальним службам міста, які швидко відновили подачу електроенергії в будинки, що внаслідок пожежі залишилися без світла, – зазначив Віталій Кличко.

Кроки, що врятують малий бізнес

Мер Києва Віталій Кличко відповів на традиційне питання від сайту «Вечірній Київ», і розповів про заходи, які запровадила столиця для підтримки малого та середнього бізнесу.

– Місто, наскільки може, підтримує підприємців. Нещодавно Київрада ухвалила рішення про надання пільги - 50 відсотків знижки для малого та середнього бізнесу на сплату за оренду комунального майна. У разі неможливості використання об’єкта - так само на період обмежень - орендарів комунального майна звільнили від оплати за договорами оренди, – сказав Кличко.

Крім того, за словами мера, підприємці мають отримати кредитну підтримку згідно з ухваленими парламентом так званими «антивірусними» законами. Також, з 1 березня до 30 квітня фізичних осіб-підприємців звільнили від сплати єдиного соціального внеску.  

– Столичні підприємці можуть скористатися послугою «часткового безробіття» на період дії обмежень. Для її отримання потрібно звернутися до Центрів зайнятості за місцем реєстрації як платника єдиного внеску. Також вже почали діяти «кредитні канікули». На час обмежувальних заходів підприємців звільнили від кредитних виплат. Київрада виділила кошти на відновлення програми фінансово-кредитної підтримки малого та середнього бізнесу. Тобто, інструменти підтримки є. Головне – скористатися ними, – підкреслив Віталій Кличко.