Алкоголь і любов: як змінилася поведінка українців на карантині

Алкоголь і любов: як змінилася поведінка українців на карантині

Українські чоловіки, які під час карантину сидять вдома, частіше стали займатися спортом і сексом, вживати алкоголь і спати. Жінки більше часу приділяють перегляду новин і частіше готують їжу.

Про це свідчать результати телефонного опитування 1 300 респондентів, проведеного соціологічною групою «Рейтинг» з 1 по 2 квітня.  

Майже половина українців зізналися, що більше стали слідкувати за новинами, третина – дивитися фільми та серіали, прибирати вдома та готувати їжу.

Близько чверті опитаних зазначили, що збільшили час на заняття саморозвитком, спілкування з рідними та близькими, сон, їжу та прослуховування музики.

Кожен п’ятий став частіше приділяти увагу своєму хобі: читати книги або займатися спортом. 

Майже половина опитаних зазначили, що рідше стали виходити з дому на прогулянки.

Водночас карантинні обмеження суттєво позначилися і на спілкуванні з друзями: близько 40% заявили, що говорять з ними не так часто як до карантину. Кожен п’ятий змушений був обмежити спілкування з рідними та близькими. 

У гендерному розрізі спостерігаються певні відмінності у моделях поведінки на карантині. Слідкують за новинами та готують їжу дещо частіше жінки. Чоловіки частіше стали займатися спортом, більше часу, ніж зазвичай, витрачають на сон, алкоголь і секс. Особливо ті чоловіки, які зараз на карантині та не ходять на роботу, розповіли соціологи.

Також дослідження показало, що літні люди менше відчувають страх, попри те, що вони знаходяться сьогодні у групі ризику. Водночас, серед найстаршої групи частіше спостерігається сум. 

Тоді як представники наймолодшої вікової групи (18 – 29 років) частіше за інших відчувають радість та байдужість. Молоді (30 – 39 років) – гнів. Опитані середнього віку частіше відчувають здивування.

Загалом українці переживають за здоров’я близьких значно більше, ніж за своє власне.

Щоб не тривожитися, фахівці радять менше дивитися новин, більше спілкуватися з рідними та друзями, займатися сексом, спортом, хобі, бувати на свіжому повітрі та слухати музику.