Про ремонти, міжнародну допомогу та зухвалих спортсменів розповів Кличко

Про ремонти, міжнародну допомогу та зухвалих спортсменів розповів Кличко

У Києві вже 279 підтверджених випадків захворювання на COVID-19. Усі розуміють, що епідемія лише розгортається. Міська влада робить усе можливе, щоб її стримати. Мер столиці Віталій Кличко наголошує, що суворі карантинні заходи стосуються усіх.

Про це та інше він розповів під час традиційної щоденної онлайн пресконференції.

Статистика, за якою людські життя

За минулу добу кількість киян, що захворіли на коронавірус, збільшилася ще на 12 людей. З них – четверо дітей. І один медпрацівник. Один випадок за минулу добу – летальний. За життя чоловіка майже два тижні боролися лікарі Олександрівської лікарні. Він був підключений до апарату ЕКМО – насичення крові киснем. Але у чоловіка були дуже вражені легені. Тому врятувати його не вдалося.

З киян, що захворіли за минулу добу, госпіталізували двох пацієнтів. Інші 10 лікуються вдома, на самоізоляції, під контролем лікарів. Більшість киян, у яких діагноз підтвердився за минулу добу, за межі країни останнім часом не виїжджали. Тобто були інфіковані в Україні.

– Я ще раз звертаюся: серйозно ставтеся до свого здоров'я. Як тільки відчуваєте симптоми захворювання, одразу звертайтеся до лікарів! Щоб вчасно отримати необхідну допомогу і лікування, – підкреслив Віталій Кличко.

Шукайте маски у «Фармації»

Місто отримало ще одну партію масок, що замовило і придбало. І сьогодні 200 тисяч масок надійдуть у продаж в мережу комунальних аптек «Фармація». Також, за словами мера Києва, медзаклади столиці, де лікують хворих на коронавірус, вже отримали препарат Плаквініл – протималярійні ліки, які медики у різних країнах світу застосовують сьогодні для лікування COVID-19.

4 бази для обсервації

Уряд своїм рішенням запровадив обов’язкову процедуру обсервації для всіх, хто прибуває із закордону. Кілька готелів та баз відпочинку для обсервації підготували міністерства. Це об’єкти, що перебувають на їхньому балансі. У свою чергу столиця також підготувала вже 4 таких бази для киян. Таким чином Київ тепер може надати три тисячі місць для тих, хто буде проходити обсервацію. Сьогодні в столиці 207 людей перебувають на двотижневій обсервації.

– Днями мають прибути ще декілька літаків з українцями, що повертаються із закордону. Скільки серед них буде киян, – нам інформацію поки не надали, – зауважив Віталій Кличко. 

Штрафують та моніторять

Поліція міста Києва склала вже 574 адміністративні протоколи на порушників обмежувальних заходів. Перші п'ять принесли до бюджету 91 800 гривень. Також порушили одне кримінальне провадження за поставлення особи в небезпеку зараження вірусом. Та три кримінальних провадження за порушення карантинних обмежень. 

Віталій Кличко нагадав, що в місті працює Моніторинговий центр з протидії поширенню COVID-19, який створила міська влада. До групи ризику, що контролює центр увійшли майже 40 тисяч киян. Це ті, хто прибув з країн із великим розповсюдженням вірусу, та ті, хто контактував із хворими. 

– На сьогодні моніторинговий центр вже здійснив майже півтори тисячі результативних контактів для отримання інформації. Дзвінків та опитувань про самопочуття, перебування в самоізоляції, про контакти за останні дні. Далі фахівці центру надають рекомендації або необхідну допомогу. Зокрема, й емоційну підтримку чи психологічну допомогу. Важливий аспект роботи центру моніторинг дотримання визначеними категоріями правил самоізоляції або обсервації. Ті, хто відмовляється йти на контакт з центром, 100 відсотків матимуть справу з правоохоронцями, – наголосив Кличко. 

Він зазначив, що інформація про киян, які перебувають у базі моніторингового центру, – захищена та не потрапить у відкритий доступ. Моніторинговий центр у своїй роботі використовує досвід роботи подібних центрів у Сінгапурі та Сеулі. І працює, щоб, визначивши групи ризику та їхні контакти, максимально упередити поширення захворювання.

Обмеження для бодібілдерів і моржів

Віталій Кличко висловив своє ставлення до заборони займатися спортом на спортмайданчиках столиці, запровадженої урядом, в числі інших обмежувальних заходів.

– Мені теж не вистачає сьогодні занять активним спортом. Я займаюся вдома. Скажу одне: якщо спортсмени думають, що вони захищені від вірусу – це не так! Ті, хто боїться втратити свою суперформу, повинні зрозуміти, що, нехтуючи правилами, можуть втратити здоров'я або, навіть, і життя. Обмеження, що запровадив уряд, стосуються всіх. Виключень для бодібілдерів, моржів та інших суперактивних немає! Дотримуйтеся правил, щоб ми швидше пройшли цей період і повернулися до звичного життя! – підкреслив Віталій Кличко. 

Карантин триває, а ремонти йдуть

У Києві тривають ремонтні роботи на дорогах та будівництво важливих інфраструктурних об'єктів. Користуючись тим, що авто на вулицях зараз менше, дорожники навіть прискорили ремонт доріг у місті. Наприклад, до початку травня завершать роботи на частині Борщагівського шляхопроводу, відкриють там рух усіма смугами у напрямку центру та розпочнуть ремонт іншої половини споруди.

Масштабні дорожні роботи тривають на проспекті Любомира Гузара. На вулицях Покровській, Пушкінській, Микільсько-Ботанічній. 

– Продовжуємо і будівництво Подільсько-Воскресенського мостового переходу, шляхопроводу на вулиці Богатирській. Триває будівництво метро на Виноградар, зазначив мер столиці.

Також продовжують ремонтні роботи і на станціях та перегонах столичного метрополітену. Наприклад, капітально оновлюють ескалатори на станціях «Золоті ворота» та «Майдан Незалежності». Загалом у київському метро працюють 122 ескалатори. І багато з них, поки метро тимчасово не працює, перевірять. І ті, де необхідно, – відремонтують.

Українським містам можуть допомогти міжнародні донори

Голова Асоціації міст України, мер Києва Віталій Кличко звернувся до міжнародних донорських організацій із проханням допомогти українським містам у боротьбі з пандемією.

– Сьогодні міські, селищні та сільські громади залишилися, фактично, один на один у протистоянні пандемії. Голови громад говорять, що лікарні мають дефіцит обладнання, ліків, засобів захисту. Асоціація міст України зібрала і систематизувала потреби місцевого самоврядування у найнеобхідніших медичних засобах. Я, як голова Асоціації, звернувся до донорських організацій із проханням допомогти українським містам, містечкам та селам у боротьбі з пандемією. Сподіваємося на дружню і партнерську підтримку в боротьбі з цим світовим викликом, підкреслив Віталій Кличко.