В Олександрівській лікарні помер пацієнт із COVID-19, за життя якого боролися кілька тижнів

В Олександрівській лікарні помер пацієнт із COVID-19, за життя якого боролися кілька тижнів

Пізно ввечері 6 квітня в Олександрівській лікарні помер чоловік від COVID-19.

Про це повідомила головна лікарка Олександрівської лікарні Людмила Антоненко.

Ми втратили пацієнта. За його життя ми боролись останні кілька тижнів. Протягом всього лікування пацієнт був важкий, з прогресуючим погіршенням, що призвело до підключення до апарату ШВЛ та ЕКМО. Я і команда лікарів Олександрівської клінічної лікарні м. Києва, приносимо співчуття рідним і знайомим, – написала Людмила Антоненко.

Вона зазначила, що за життя чоловіка боролися застосовуючи всі сучасні технології, які зараз використовують лікарі у всьому світі.

– Щодо долі другого пацієнта, який перебував на ЕКМО його стан нестабільний, важкий. Наразі продовжується ЕКМО. Сподіваємось на краще і виконуємо свою роботу, – зазначила Головна лікарка.

Станом на 6 квітня в Олександрівській клінічній лікарні м. Києва перебуває 65 пацієнтів в інфекційних відділеннях, з них – 43 з підтвердженим коронавірусом, 20 – з підозрою, 4 – в реанімації, 1 – на ЕКМО.

– В останні дні шириться багато фейкових думок псевдоекспертів щодо того, що статистика щорічної смертності не перевищує смертність від COVID-19. Я розумію, що всім сильно набридло сидіти на карантині, проте раджу не загравати з долею і не перевіряти на собі чи дійсно «хвилю корони ви вже встигли перенести в січні чи в лютому», чи дійсно «більшість переносить безсимптомно і вже має імунітет», і ще багато чудових думок. Якби ви зараз попрацювали лікарем в інфекційному відділенні або в лабораторії, такі легковажні думки вас би не займали, – наголосила Людмила Антоненко.

За даними Центру громадського здоров'я, станом на 9:00 7 квітня в Україні 1 462 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 45 летальних, 28 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 143 нові випадки.