Київські аудитори провели державний фінансовий аудит міського бюджету міста Тетіїв

Київські аудитори провели державний фінансовий аудит міського бюджету міста Тетіїв

Фахівці апарату Північного офісу Держаудитслужби провели державний фінансовий аудит міського бюджету міста Тетіїв (об’єднаної громади) Київської області за період з 01 січня 2018 року по 31 жовтня 2019 року. Про це повідомили в пресслужбі Північного офісу Держаудитслужби.

Аудиторське дослідження засвідчило, що міський бюджет Тетіївської міської об’єднаної територіальної громади має достатній ресурсний потенціал   та спроможність самостійно забезпечити надання на належному рівні соціальних послуг місцевим жителям.

Окрім того, аудитом виявлено окремі чинники, які, на думку аудиторів,     не сприяють максимальному залученню доходів та ефективному управлінню майном, землями та коштами.

Органом місцевого самоврядування в період дослідження через невикористання повною мірою своїх повноважень втрачено можливість отримати додаткові надходження до міського бюджету розрахунково на загальну суму понад 5 млн грн, зокрема:

  • через використання земельних ділянок без правовстановлюючих документів втрачено можливість отримати в дохід бюджету Тетіївської ОТГ плати за оренду земельних ділянок на суму понад 3 млн. Окрім того, у випадку використання наявних резервів щодо здачі в оренду вільних земель сільськогосподарського призначення є ймовірність в майбутньому додатково залучити в дохід бюджету 167,64 тис. грн орендної плати за землю;
  • у частині незастосування граничного розміру пайової участі на суму 619,72 тис. гривень;
  • через зарахування податковими агентами ПДФО не за місцем розташування відокремлених підрозділів, які здійснюють свою діяльність на території Тетіївської міської ОТГ, міським бюджетом за період з червня по жовтень 2019 року розрахунково недоотримано коштів від сплати податку на доходи фізичних осіб на загальну суму понад 1 млн гривень;
  • через невиконання Комунальним підприємством «Агенція регіонального розвитку» повною мірою повноважень у сфері надання комунального майна в оренду та повноважень щодо укладання договорів з розміщення зовнішньої реклами втрачено можливість отримати додаткові надходження Підприємством (розрахунково) на суму 68,10 тис. грн, а бюджетом Тетіївської ОТГ (розрахунково) на суму 7,0 тис. гривень.

Окрім того, у період дослідження встановлено неефективні витрати  з міського бюджету розрахунково на загальну суму понад 10 млн грн, зокрема:

  • фінансування з міського бюджету на послуги водопостачання та водовідведення було здійснено на суму понад 4 млн грн більше, ніж сума, яка підлягала відшкодуванню різниці в тарифах;
  • здійснення видатків малокомплектних закладів освіти без проведення оптимізації призводить до додаткових витрат на їх утримання розрахунково на суму понад 6 млн грн на рік.

За результатами державного фінансового аудиту органу місцевого самоврядування надано 10 пропозицій для розв’язання проблем і усунення недоліків у формуванні та реалізації міського бюджету.