Життя завмерло: чим торгують біля столичної станції метро «Академмістечко»

Життя завмерло: чим торгують біля столичної станції метро «Академмістечко»

Від сьогодні, 6 квітня, в Україні діють ще більш суворі карантинні заході. Вихід на вулицю обмежили для старих і малих. До мінімуму згорнулася торгівля. Як виглядає життя біля однієї з найбільш завантажених станцій столичної підземки – «Академмістечка» – перевіряла журналістка «Вечірнього Києва».

Метрополітен «відправили на карантин» ще із середи 18-го березня, і площі біля усіх виходів із метро – спорожніли. Людей дуже мало. Проте «на світ Божий» з’явися транспорт, який на вулицях міста давно уже не було видно – старенькі «Жигулі» до послуг мешканців, яким недорого треба добратися на дачу, в села неподалік.

Вулиця академіка Єфремова вільна для пішоходів. Саме тут зупинялися у «докарантинний період» маршрутні таксі, що курсували до Ірпеня, Коцюбинського та на масив Новобіличі. Зараз приміський рух з областю скасований. Не працює більшість маршруток, що підвозили людей із масивів до метро.

Торговельні ряди біля метро пустують. Закрито усе, крім кіосків із кормом для тварин, аксесуарами для мобільних телефонів та ломбардів.

Деякі власники кіосків кормів для тварин перейшли працювати в «економний режим». Працюють по кілька годин – через день. Відкривають не увесь магазинчик, а вікно –  безпека понад усе.

– Наші клієнти замовляють товари, і ми привозимо у визначені дні у певні райони – треба ж якось виживати. Цей магазин – наш сімейний бізнес, – розповіла пані Оля.

Магазин Рошен працює у звичайному режимі – з динаміків лунає джаз, а працівники по кілька разів на день протирають поручні та розсувні двері.

– Ми і раніше так робили, – запевняють співробітники магазину.

Вибір тортів невеликий, зате вони свіжі – привозять щодня.

У маркеті дешевих товарів на підлозі наклеєні спеціальні вказівники для покупців, нагадування, що треба дотримуватися дистанції. багато вітрин «обмотані» попереджувальною стрічкою, і є оголошення про обмеження продажів на деякі види продукції.

– Ще минулого тижня ми продавали тільки продукти і побутову хімію, зараз ж ви можете придбати і домашні капці, чи, наприклад, горщечки для розсади, – кажуть у магазині.

«Серце» району – ресторан швидкого харчування Макдональдс, як і інші заклади харчування у столиці, зачинений. Працює лише віконечко для автомобілів.

І, що цікаво, звична величезна черга за картоплею фрі та гамбургерами.

У супермаркеті Novus людей мало, а товару – повно. Є спеціальний столик, де відвідувачі можуть взяти одноразові рукавички або продезінфікувати руки спеціальним розчином.

У аптеках, які розташовані у торговельному центрі та на площі біля Академмістечка, немає масок. Ні одноразових, ні дорожчих.

– Розібрали ще минулого тижня, нових поставок нема, – повідомила фармацевт.

Але є спирт. З початку карантинних заходів 100-мілілітрова пляшечка здорожчала із 26 гривень до 36-ти.

До слова, патрулів поліції, «Муніципальної варти» чи інших комунальних служб сьогодні біля метро Академмістечко не було видно.

А більшість перехожих таки мала захисні маски – одноразові та саморобні. Мабуть, кияни не бажають випробовувати долю і ризикувати 17-ма тисячами гривень.

Нагадаємо, нові протиепідемічні обмеження для Києва: що можна робити мешканцям столиці.