Знайти друга: як працюють притулки для тварин в умовах карантину

Знайти друга: як працюють притулки для тварин в умовах карантину

В умовах жорсткого карантину, погуляти із собакою – одна із небагатьох можливостей законно погуляти надворі. У багатьох країнах через це у притулках розібрали чотирилапих. «Вечірній Київ» дізнався, як йдуть справи у притулках та благодійних організаціях для тварин у Києві та області. 

Благодійний Фонд допомоги безпритульним тваринкам «Happy Paw»

Фонд допомагає різним притулкам для котів та собак по всій Україні з 2012 року. У 2016-му фонд побудував притулок, також проводить багато соціальних ініціатив для допомоги безпритульним тваринам. Як повідомили «Вечірньому Києву» у фонді, усі працівники виконують роботу віддалено, але у звичайному режимі – налагоджують логістику. 

–  Наразі найбільше уваги приділяємо проєкту «Один вдома», у рамках якого плануємо забезпечити максимальну кількість самотніх пенсіонерів м. Києва кормом для їхніх домашніх тварин, – говорять представники фонду.

На сайті також є можливість онлайн-пошуку улюбленця за різними критеріями – від регіону до віку та статі тварини. 

– Кількість запитів напряму до фонду з початку карантину лише трохи збільшилась. Найбільше звернень про можливість взяти котика із притулку, – зазначають у фонді.

Також на сайті можна розмістити оголошення про зниклу чи знайдену тварину або стати «другом на відстані». Тобто допомагати з утриманням тварини й у вільний час приїжджати з нею погратися.

Контакти: 044 290-03-29, hello@happypaw.ua.
Адреса головного офісу: вул. Шота Руставелі, 44.

Сайт «Happy Paw» 

Facebook «Happy Paw» 

Години роботи: ПН-ЧТ: з 09:00 до 18:00, ПТ: з 09:00 до 17:00, вихідні – зачинено.

Гостомельський притулок для тварин

Притулок є частиною Київського товариства захисту тварин, яке заснували у 1960 році, одним з засновників став видатний поет Максим Рильський. Притулок обладнано на базі покинутого корівника. На сьогодні там утримують близько 700 собак та котів, які попередньо проходять стерилізацію та щеплення. 

Графік роботи притулку не може змінитися тут триває життя в будь-якому випадку. Всі відвідувачі в масках і рукавичках, бо розуміють важливість того, що відбувається. Підлоги протирають з хлором навіть коли немає карантину. Кількість людей, що хочуть взяти тваринку не збільшилась в умовах карантину. Проте загалом все більше й більше тваринок знаходять свій дім, люди вже не так сильно бояться відповідальності, – розповіли працівники.

На базі притулку розміщується ветеринарний стаціонар і госпіталь для тварин (одні із найбільших в Україні). Є зимові та літні вольєри для собак. Щоб вибрати чотирилапого друга найкраще приїжджати до особисто притулку, бо на сайті немає бази підопічних.

Контакти: 066 338-07-74, equitrade@mail.ru.
Адреса: смт Гостомель, вулиця Свято-Покровська, 213.

Сайт Київське товариство захисту тварин (Гостомельський притулок для тварин)

Facebook Гостомельський притулок для тварин

Години роботи: ПН- НД: з 08:00 до 18:00.

Центр допомоги бездомним тваринам «У добрі руки»

Центром опікується однойменна міська неприбуткова громадська організація «У добрі руки». Основний напрямок їхньої роботи – захист бездомних тварин.

–  Так як у нас мінімум людей, які годують і лікують тварин, графік роботи не змінився. Проте, на жаль, дуже багато бажаючих здати своїх тварин до притулку. Це сталося через скандальну заяву одного бізнесмена-політика, який заявив, нібито коти й собаки можуть заразити людину коронавірусом, що, звісно, не є правдою. Проте переконати людей не вдається, – розповіли працівники Центру. 

Увага! Наразі немає офіційних підтверджень, що домашні тварини, наприклад, собаки або коти, можуть бути переносниками нового коронавірусу. 

Напрямки діяльності Центру: регуляція кількості бездомних тварин (вилов, стерилізація, випуск); тимчасове утримання цуценят, кошенят, післяопераційних і тяжкохворих тварин; утримання в притулку бездомних тварин-інвалідів, потребують постійного догляду; пошук нових власників для вихованців центру, інформаційна робота з питань виховання гуманності в людях; консультації з питань вибору, плекання і виховання цуценят.

Контакти: 098 177-84-34, dobriruky@ukr.net.

Сайт «У добрі руки»

Facebook «У добрі руки»

Центр захисту тварин

КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини» з 17 березня приймає пацієнтів лише за попереднім записом, окрім термінових випадків. 

Графік роботи не змінився. Але бажаючих взяти тваринку з притулку стало більше, – зазначили у Центрі. – Ми впевнені, що чотирилапий друг необхідний навіть на карантині, адже справжня дружба і відданість, на яку здатні собаки, полегшить будь-які обмеження. Разом, як то кажуть, веселіше. То ж використайте час вимушеного перебування вдома з користю, розпочніть справжню дружбу!

Правила відвідування клініки діють і для опікунів тварин: на час дії карантину приймають не більше одного опікуна одночасно, тому просять звертатися в час, вказаний в онлайн – бронюванні (окрім випадків, коли йдеться про загрозу життю тварини).

Також на час карантину притулок також зачинено для відвідування волонтерів, однак привезти тварину, що потрапила в біду, або взяти хвостика в родину – можна, щоправда, виконавши кілька умов:

  1.  Домовтеся про візит заздалегідь, для цього зателефонуйте за номерами: (095) 333-73-88, (098) 828-14-14 або (067) 319-60-90.
  2.  На територію притулку зможе пройти лише одна людина, такі обмеження необхідні для дотримання режиму карантину.
  3.  Мати з собою медичну маску (без неї, на жаль, ми не зможемо провести вас до улюбленців).

Контакти: +38 (044) 366-69-99, info@kmlvm.com.ua.
Адреса: Електротехнічна 5-а.

Сайт «Київська міська лікарня ветеринарної медицини»