Мило чи антисептик: Супрун розповіла про правильну гігієну

Мило чи антисептик: Супрун розповіла про правильну гігієну

На сьогоднішній день мило є однією з головних речей у кожній оселі, адже це найдієвіший спосіб уберегтися від вірусу.

Чому мило є не менш дієвим за антисептик, пояснила колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у мережі Facebook.

– Якщо помістити краплю олії на поверхню води та обережно додати туди мильний розчин, то крапля втратить свою форму та розчиниться. Це тому, що молекули мила буквально розривають її на шматки. Найкраще в цьому, що більшість бактерій та вірусів дещо схожі на краплину олії, – пояснює Супрун.

Вона зазначає, що вірус SARS-CoV-2 вкритий оболонкою, яка складається з білків та жирів. Мило так само розриває оболонку вірусу та вбиває його. А ті віруси та бактерії, які мило не може знищити, просто змиваються.

Але милу потрібна допомога, саме тому треба дотримуватися таких рекомендацій:

1.  Мити руки часто та ретельно. Віруси можуть знову і знову потрапляти на руки з різних поверхонь, також наша шкіра містить купу нерівностей і мило треба нанести скрізь.
2.  Мити не менше 20 секунд. Процес руйнації оболонок бактерій та вірусів, хоч і не складний, та все ж вимагає часу.

Супрун пояснила, що спиртовмісні антисептики для мікробів діють приблизно так само, але його має бути більша кількість, порівняно із милом.

Антисептики – не панацея вид всіх видів мікробів та не можуть змити залишки бруду, а ще – втрачають ефективність, якщо руки спітніли. Тому завжди надавайте перевагу милу і воді, а якщо їх поблизу немає – тоді використовуйте антисептики, на спиртовій основі, де спирту мінімум 60%, розповідає Супрун.

Для максимальної мінімізації шансів зараження вірусом, треба мати особистий рушник для рук. У громадських вбиральнях найкращим вибором є паперові рушники. А от електронні сушарки дещо гірший вибір вони сушать довше, розбризкують довкола частинки води, які потенційно містять бактерії або просто здувають бактерії у повітря. Крім того, можуть сушити шкіру, що негативно впливає на її захисні функції.

Не забувайте мастити руки кремом, щоби уникнути пересихання шкіри. Бережіть себе і тримайте руки в чистоті, адже прості речі рятують життя, підсумовує медик.