Кличко розповів про нових захворілих та моніторинг їхніх контактів

Кличко розповів про нових захворілих та моніторинг їхніх контактів

Уже 189 осіб у Києві мають підтверджений діагноз захворювання на COVID-19. За минулу добу в Києві захворіли ще 28 людей, двоє з них померли.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції.

– Кількість киян, що захворіли на COVID-19, за минулу добу збільшилася на 28 людей! І двоє з них не вижили. Загалом у столиці 189 підтверджених випадків захворювання на коронавірус. З них вже три випадки – летальних, – сказав мер.

За інформацією фахівців Державної установи «Київський міський лабораторний центр МОЗ України», серед киян, яким підтвердили діагноз протягом минулої доби: 17 чоловіків – віком від 16 до 70 років та 11 жінок – від 17 до 69 років. Двоє жінок – 56 та 69 років – на жаль, померли. Серед хворих -– двоє неповнолітніх: шістнадцятирічний хлопець та сімнадцятирічна дівчина.

У медичні заклади столиці госпіталізували 13 хворих. Інші – на самоізоляції, лікуються вдома під контролем лікарів.

– Я хочу підкреслити: ми робимо все, щоб зупинити розповсюдження цієї зарази. Але вірус не відступає. І не ставтеся до цього, як до страшилки! Ми повинні боротися із розповсюдженням хвороби разом! – додав Віталій Кличко.

Віталій Кличко закликав киян, до яких звертатимуться фахівці Моніторингового центру запобігання поширенню COVID-19, надавати їм інформацію щодо своїх контактів за останніх 14 днів.

– Хочу поінформувати, що Моніторинговий центр запобігання поширенню COVID-19 здійснив уже майже 500 телефонних контактів із метою контролю стану здоров’я людей, що перебувають на самоізоляції. Якщо ви захворіли, перебували в контакті з хворим, або ви – в групі ризику, вам обов’язково зателефонують із центру, який створило місто, – сказав Віталій Кличко.

Він закликав киян надавати інформацію щодо їхніх контактів за останніх 14 днів.

– Нам потрібно зібрати цю інформацію. Адже таким чином ми зможемо попередити людей про небезпечний контакт та необхідність самоізоляції. І зупинити розповсюдження вірусу, – додав мер.

Віталій Кличко зауважив, що все спілкування з операторами Моніторингового центру є абсолютно конфіденційним. А персональні данні повністю захищені.

– Завчасно підготуйтеся до розмови: згадайте свої контакти за останніх 14 днів. Від точності та чесності ваших відповідей може залежати життя інших киян. Ми повинні боротися із розповсюдженням хвороби разом! Допомагайте, дотримуйтеся правил обмежень. Надавайте необхідну інформацію, якщо до вас звертаються офіційні органи, – підкреслив мер Києва.