Як передати продукти рідним безпечно: розповіла Супрун

Як передати продукти рідним безпечно: розповіла Супрун

На сьогоднішній день люди поважного віку перебувають у зоні ризику. Оскільки їм категорично не радять виходити із дому, рідним потрібно потурбуватися про те, як правильно передавати продукти своїм старшим родичам.

Про це розповіла колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у мережі Facebook.

– Усвідомлювати, що ти є в групі ризику, складно. Тому так важливо попіклуватися про своїх близьких. А це означає не лише допомогти їм зменшити контакти із зовнішнім світом. А також підготувати інформаційно. Якщо людина боїться виходити з дому та брати принесену їжу розкажіть їй про цей алгоритм дій та переконайте, що він убезпечить її від зараження. Вірус живе на поверхнях, але гине після того, як поверхні обробити антисептиком або змити водою з милом, – коментує Супрун.

Корисні поради:

•  Поставте продукти біля вхідних дверей.
•  Обробіть пакети антисептиком, з вмістом спирту не менше 60% (візьміть антисептик з розпилювачем і просто попшикайте поверхню пакету та ручок).
•  Після того, як ваша бабуся чи дідусь забере продукти, нехай також обробить упаковки чи контейнери антисептиком.
•  Як розставить все на місця, слід одразу помити руки з милом, не менше 20 секунд.
•  Усі овочі та фрукти також слід добре вимити перед вживанням. М’ясо та яйця їсти лише добре приготовленими.

– Якщо ваші рідні не можуть довго сидіти вдома, запропонуйте їм прогулянку, як альтернативу походу в магазин чи аптеку, тільки з усіма заходами безпеки, підкреслює Супрун.

Нагадаємо, наодинці з бідою: куди звертатися киянам за допомогою.