Як київські заправки працюють в умовах карантину

Як київські заправки працюють в умовах карантину

Заправки у Києві, як продуктові магазини і аптеки, мають право працювати навіть під час карантину. Але тепер на більшості АЗС готують каву та їжу «на виніс», біля каси встановлені обмежувальні лінії та  заборонено вживати їжу у приміщенні станції.

Журналіст «Вечірнього Києва» завітав до кількох столичних заправок та дізнався, як їм працюється в умовах карантину.

До приміщення АЗС «ОККО» не можна заходити більш ніж двом особам. Головною вимогою до кожного є наявність медичної маски. Після того, як клієнт зробив своє замовлення, він очікує його на вулиці. Гарячі ж напої готує виключно оператор станції – самообслуговування відсутнє.

Персонал «ОККО» працює в захисних масках та  рукавичках, при контакті зі стравами додатково використовують одноразові поліетиленові рукавиці.

У приміщенні є дезінфікуючий засіб для рук та серветки. Також тут за необхідності можна перевірити температуру тіла. 

Аби максимально мінімізувати ризик передачі вірусу, біля каси між клієнтом і оператором встановлено скляні бар'єри.

- Клієнтів менше не стало, а навіть побільшало. Через те, що всі кав’ярні зачинені, до нас завітати можуть не тільки люди, які приїхали на машині, а й звичайні перехожі, - коментує оператор станції пані Людмила. - Працювати стало важче, тому що  доводиться кожному виносити каву та їжу. Через 6 годин роботи ніг просто не відчуваю.

Окрім цього працівники скаржаться на клієнтів, які не дотримуються правил карантину. Наприклад, сідають поїсти у приміщенні, хоча це заборонено.

На АЗС «ANP» каву не готують, тут можна придбати воду та продукти. У приміщення станції пускають лише по одній людині та обов’язково у масці.

Працівники станції теж одягнені у маски та медичні рукавиці. Дезінфікуючий засіб для клієнтів знаходиться біля каси. І тут клієнта та оператора розділяє скляний бар’єр.

На АЗС «LUXWEN» готують каву та їжу, проте віддають клієнтові у приміщенні заправки. Увесь персонал станції в масках та в медичних рукавицях.

Для клієнтів є антисептичний засіб, на цій заправці він є навіть у вбиральні. Заходити у приміщення без маски та вживати їжу у приміщенні заборонено.