Як стежать за самоізоляцією хворих на коронавірус у Києві

Як стежать за самоізоляцією хворих на коронавірус у Києві

У Києві функціонує Моніторинговий центр контролю за дотриманням самоізоляції хворими в легкій формі, що лікуються вдома та контактерами з хворими. А також – правил обсервації людьми, які повернулися з країн, де зафіксовані випадки COVID-19.

Про це розповів радник Київського міського голови, секретар Штабу з ліквідації наслідків надзвичайної ситуації Володимир Бондаренко.

За його словами, у базі даних Центру, станом на 2 квітня, є близько 37 тис. осіб. Це люди, які перетнули кордон, починаючи з 11 березня; особи, які захворіли на COVID-19 та ті, з ким контактували хворі.Контроль за дотриманням режиму самоізоляції буде здійснюватися кількома шляхами.

– Перший шлях – телефонний контакт. Але людина має розуміти, що окрім телефонного дзвінка, до неї можуть приїхати додому та перевірити, наскільки вона дотримується режиму самоізоляції. До людини можуть приїхати як представники Національної поліції, так і представники, наприклад, житлово-експлуатаційних організацій, або лікарі первинної ланки, – розповів Володимир Бондаренко.

Він нагадав, що штраф за недотримання режиму самоізоляції на сьогодні доволі значний. Нижня межа штрафних санкцій – 17 тис. грн.

Станом на 1 квітня співробітниками Національної поліції складено 62 протоколи за порушення режиму обсервації та самоізоляції.