Рятівні сертифікати: кому в Києві зменшать орендну плату

Рятівні сертифікати: кому в Києві зменшать орендну плату

Щоб отримати повне або часткове звільнення від орендної плати, столичні підприємці повинні мати необхідні докази.

Заходи карантину негативно вплинули на господарську діяльність багатьох підприємств, які змушені призупинитись і не можуть скористатись орендованими приміщеннями. У таких випадках потрібно отримати сертифікат, який видають у Київській торгово-промисловій палаті (КТПП).

– Згідно Цивільного та Господарського кодексів, сторона яка зазнала впливу обставин непереборного впливу, звільняється від цивільно-правової відповідальності. Наявність форс-мажору, до якого відноситься карантин, засвідчується сертифікатом. Якщо виникають проблеми з орендною сплатою, потрібно звернутись до КТПП, – розповів депутат Київради Анатолій Шаповал.

Сертифікат видають лише за умови надання доказів про те, що порушення договору оренди спричинено «карантинними» обмеженнями через COVID-19.

Столичному бізнесу зменшили орендну плату

На останній (березневій) сесії Київрада проголосувала за те, щоб орендні знижки діяли до 31 липня 2020 року.

– Ми підтримуємо рішення Київради про зменшення ставок орендної плати. Сподіваємось, що це полегшить підприємцям вести бізнес у Києві. Та й самі орендарі повинні бути зацікавлені в тому, щоб утримати своїх клієнтів. Не виключено, що девелоперам доведеться включати різноманітні програми лояльності та безпрецедентні промоходи. Адже одного рішення про зниження ціни може бути замало, – підсумував віце-президент КТПП Володимир Коляденко.

Зважаючи на істотні зміни обставин, будь-яка із сторін (власник або наймач) може ініціювати процедуру розірвання договору оренди приміщень.