Кличко розповів про ціни, доплати та протоколи на порушників

Кличко розповів про ціни, доплати та протоколи на порушників

Життя у столиці наче поставлено на паузу. Більшість мешканців перебуває на карантині, а міські служби інтенсивно працюють, щоб забезпечити життєдіяльність міста. Під час онлайн пресконференції мер Києва Віталій Кличко розповів про найбільші виклики цього дня: моніторинг цін, дотримання правил карантину, доплати водіям швидких.

Тестуватимуть усіх із діагнозом «запалення легень»

У Києві зареєстровано 161 випадок захворювання на коронавірус. Життя 70-річного чоловіка не вдалося врятувати. За добу було госпіталізовано 18 пацієнтів. З них: чотирьох – у клінічну лікарню № 5, дев'ятеро людей – у лікарню № 7. Ще трьох пацієнтів – в Олександрівську лікарню та двох – до лікарні № 3. Одинадцятеро киян, що захворіли, лікуються вдома, на самоізоляції, під контролем лікарів. 12 пацієнтів одужали і їх виписали додому. На сьогодні експрес-тестами в столиці протестовано майже 2 200 киян. При чому в місті розпочали тестувати всіх пацієнтів із діагнозом «запалення легень».

Суворі обмеження рятують життя

Віталій Кличко назвав правильним рішення уряду про запровадження більш суворих обмежень задля упередження поширення коронавірусу. Він зазначив, що контроль за виконанням режимів обсервації, самоізоляції та інших обмежень, за законом, покладений на поліцію. Водночас представники комунальних служб допомагають їм.

Віталій Кличко нагадав, що в Києві створений моніторинговий центр контролю за дотриманням самоізоляції хворими в легкій формі, що лікуються вдома та особами, що контактували з хворими. А також – правил обсервації людьми, які повернулися з країн, де зафіксовані випадки COVID-19. Це роблять для того, щоб контролювати можливі шляхи розповсюдження вірусу.

Незважаючи на постійні заклики до мешканців міста та підприємців дотримуватися обмежувальних заходів, багато хто нехтує правилами. Буквально вчора поліція склала протокол на підприємця, який не припинив роботу кафе. На сьогодні поліція столиці склала 466 протоколів на порушників.

20 тисяч продуктових наборів для незахищених

Єдиний координаційний центр при КМДА підготував для незахищених киян близько 20 тисяч продуктових наборів. Їх рознесуть наступного тижня. Перед початком обмежень, у столиці було близько 70 тисяч киян, які опинилися в складних життєвих обставинах. У нових реаліях їх стане більше, але місто не залишить їх. Сьогодні на плечі 1,2 тисячі соціальних працівників лягло велике навантаження. Тож Віталій Кличко подякував волонтерам, які допомагають соцпрацівникам.

Також Віталій Кличко подякував за допомогу БФ «Майбутній Київ», «Життєлюб», «Бабин Яр», Спілці Самаритян України, Товариству Червоного Хреста України, а також компаніям «Новус» та «Столиця груп», «АТБ», «Новій пошті» та «Уклону». Людям та організаціям, що перераховують кошти на Єдиний координаційний центр при КМДА, щоб максимально забезпечити незахищених киян усім необхідним. Ці гроші направляють на закупку продуктів, засобів гігієни, речей першої необхідності.

Ціни моніторять

Міська влада моніторить ціни на продукти першої необхідності у супермаркетах. А Київське обласне відділення Антимонопольного комітету вже порушило справу проти постачальників продуктів харчування і найбільших мереж Києва за фактом суттєвого подорожчання продуктів. Водночас, як тільки спала хвиля ажіотажного попиту, ціни на основні продукти в столиці перестали зростати. Навпаки, в деяких мережах вирівнялися, або навіть знизилися. Якщо кияни помітять, що магазини підніматимуть ціни на товари першої необхідності, необхідно повідомити або на Контактний центр столиці 15-51, або на гарячу лінію Антимонопольного комітету України.

Працівникам «швидкої» доплатять  

Мер закликав Міністерство охорони здоров'я включити працівників швидкої допомоги до переліку тих категорій медиків, кому доплачуватимуть за роботу в умовах протидії поширенню коронавірусу. Фельдшерів та водіїв «швидких» не вписали у документи, і тепер Міністерству необхідно виправляти свою помилку. До слова, мер запевнив, що в столиці медики швидкої допомоги отримають доплати.

– На це місто виділило додаткові кошти після перерозподілу бюджету. Загалом на доплати всім медпрацівникам столиці ми виділили 894 мільйони гривень, – зауважив Віталій Кличко.

Водіїв громадського транспорту перевіряють

Усі 700 водіїв, які сьогодні виходять на маршрути громадського транспорту, щодня проходять медичний огляд. І якщо в когось будуть виявлені ознаки захворювання, його одразу відсторонять від роботи та направлять до медиків. Нагадаємо, що з 23 березня громадський транспорт столиці перевозить, виключно за спецквитками, тих пасажирів, що забезпечують критично важливі сфери життя міста. Це – медики, рятувальники, правоохоронці, фахівці сфери ЖКГ, продавці магазинів та аптек, співробітники стратегічних підприємств. Щоденно громадським транспортом, що скоригував свої маршрути, користуються понад 40 тисяч пасажирів.

– За всіма цифрами, що я озвучив, – здоров'я і життя людей. Вірус розганяється! І все більше сил і засобів потрібно на боротьбу з ним. Зусилля і допомога киян, про які ми звертаємося вже кілька тижнів, це ваша свідомість і розуміння небезпеки. Це дотримання всіх обмежень! – підкреслив мер Києва.