Часткове безробіття: в Києві змінять правила допомоги

Часткове безробіття: в Києві змінять правила допомоги

Верховна Рада внесла зміни до Закону «Про зайнятість населення», який передбачає особливий вид допомоги за часткове безробіття на період карантину.

Ухвалений закон доповнено статтею 47-1: вона регулює виплату допомоги тим, кому на період карантину зменшили зарплату (ставку). Згідно з новими правилами, у столиці (як і в інших регіонах України) змінять правила допомоги.

Київський міський центр зайнятості повинен виплачувати компенсацію у разі втрати частини зарплати (внаслідок призупинення чи скорочення виробництва).

Фінансову допомогу обіцяють надати представникам малого і середнього бізнесу, окрім тих, які мають борги через невиплату заробітків і єдиного соціального внеску (за попередні 5 років). Щоб отримати компенсацію, необхідно звернутися до служби зайнятості за місцем реєстрації роботодавця.

Новий закон викликав серйозні зауваження у юридичному органі Верховної Ради – головному науково-експертному управлінні (ГНЕУ). За даними експертів, запропоновані зміни не підкріплені фінансуванням із боку держави.

– Прийняття запропонованих змін, які передбачають запровадження податкових преференцій протягом дії карантину, призведе до зменшення надходжень до державного та місцевих бюджетів. До проєкту закону варто додати фінансово-економічне обґрунтування (включаючи відповідні розрахунки). Крім цього, згідно з вимогами Бюджетного кодексу, надання податкових пільг, які зменшують доходи місцевих бюджетів (що є особливо актуальним в період запобігання поширенню коронавірусної хвороби), має супроводжуватися наданням додаткової дотації для компенсації втрат доходів місцевих бюджетів, – вважає керівниця ГНЕУ Світлана Тихонюк.

Коли в Києві будуть виплачувати допомогу за часткове безробіття, наразі невідомо.