Що відомо про імунітет до коронавірусу: розповіла Супрун

Що відомо про імунітет до коронавірусу: розповіла Супрун

Поки світ «сидить» на карантині, науковці не лише намагаються знайти спосіб протидіяти коронавірусу, але й знайти шлях співіснування з ним.

Колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун у мережі Facebook розповіла, що відомо про імунітет до COVID-19.

Вона зазначила, що днями науковці Центру досліджень інфекцій Гельмгольца разом, з Інститутом Роберта Коха та іншими інституціями, заявили про підготовку великого дослідження, в ході якого має бути виявлено скільки людей у Німеччині вже мають антитіла до вірусу.

Ця гіпотеза підкріплена тим, що багато людей (яких не тестували до цього) вже могли бути інфіковані вірусом або ж перехворіти з легкими симптомами, і, ймовірно, виробили імунітет. Цей проєкт ще остаточно не затверджено, але в планах протестувати близько 100 тисяч людей на наявність антитіл проти збудника COVID-19, – розповідає Супрун.

Якщо все піде за планом, вже до кінця квітня будуть відомі перші результати. Якщо виявиться, що багато людей мають антитіла і захист від хвороби, це стане першим можливим кроком до послаблення обмежувальних заходів. Йдеться навіть про видачу специфічних сертифікатів, який підтверджуватиме наявність імунітету до вірусу SARS-CoV-2.

Передусім планується тестування медичних працівників. Адже у разі, якщо медичні працівники захворіли і мали симптоми COVID-19, але їх не тестували на наявність вірусу, після проходження тесту і виявлення антитіл до вірусу, вони зможуть продовжити працювати, – додає Уляна Супрун.

Разом із тестуванням, виявленням та ізоляцією активних випадків хвороби, країни намагаються також запроваджувати дослідження для виявлення людей, що можуть мати імунітет до вірусу SARS-CoV-2. Ці дані допоможуть зрозуміти ступінь поширення вірусу, скільки інфікованих людей вірус насправді вбиває, скільки людей могли поширювати вірус і не знати про це та багато інших питань. Також це дасть можливість планувати як надалі можна коригувати план боротьби з пандемією.