Одна тисяча гривень та субсидії: українським пенсіонерам допоможуть фінансово

Одна тисяча гривень та субсидії: українським пенсіонерам допоможуть фінансово

За ініціативи Президента, Уряд розробляє нові програми, щоб посилити соціальний захист українців під час епідемії коронавірусу та протидіяти можливим негативним наслідкам економічної кризи.

Про це повідомила міністр соціальної політики Марина Лазебна.

Зокрема:

• 10,6 млн українців отримають одноразову грошову допомогу у розмірі 1 000 гривень, яка не буде враховуватися при призначенні субсидії;
• з 1 травня буде проведено індексацію пенсій на 11 відсотків та встановлено щомісячну доплату до пенсії 1,5 мільйонам пенсіонерам, яким виповнилося 80 і більше років;
• для 3,2 млн домогосподарств встановлено додаткову компенсацію витрат на оплату окремих комунальних послуг на період карантину.

Українцям, які у період карантину втратили роботу, пообіцяли спростити отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг.

Водночас на час пандемії та боротьби з коронавірусом Кабінет Міністрів розставляє пріоритети.

– Ми будемо підтримувати людей та бізнес. Водночас топ-чиновники мають розуміти ситуацію та «затягнути паски», – підкреслив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Зокрема, пропонується, щоб до кінця 2020 року чиновники не мають отримувати заробітну плату більшу, за 10 МЗП. Виняток – працівники, задіяні у заходах боротьби з COVID-19 та заходах з нацбезпеки та оборони.

Проте ці та інші добрі наміри не пройшли випробування Парламентом – не всі народні депутати мали змогу ознайомитися із запропонованими змінами до Державного бюджету на 2020 рік, тож документ не був проголосований на позачерговому засіданні 30 березня.

Після прийняття змін до бюджету, урядовці зможуть якнайшвидше виплатити обіцяну допомогу.

В Уряді обіцяють доопрацювати законопроєкт, і подати на розгляд парламенту через тиждень. Тоді є надія, що обіцяну тисячу пенсіонери можуть отримати у другій половині квітня або на початку травня.