Альтернатива автобусу: на дорогах Києва побільшало велосипедистів

Альтернатива автобусу: на дорогах Києва побільшало велосипедистів

Карантин змушує киян змінювати звички і пристосовуватися до нового способу життя.

Через обмеження руху громадського транспорту, мешканці Києва почали пересідати на велосипеди. За останні тижні кількість велолюбителів у місті значно зросла – на це звернули увагу й водії.

– З початком карантину щодня помічаю на дорогах велику кількість велосипедистів. Одразу помітно, що багато хто не звик до проїжджої частини, правил руху часто не дотримуються, а на дорозі почуваються невпевнено. Тож, можу зробити висновок, що ці люди нещодавно сіли на велосипед, – коментує водій Станіслав.

Столичний фінансист Юрій їздить на велосипеді понад 25 років і зараз цей досвід йому знадобився.

Сьогодні, в умовах карантину, це чудова альтернативу громадському транспорту або таксі. Я дотримуюсь обмежувальних правил, але оскільки банки працюють, то дістаюсь на роботу велосипедом, – розповідає Юрій.

Він розповів «Вечірньому Києву», що збільшення велосипедистів-початківців на дорогах помічає по моделях самих велосипедів.

Зазвичай ті, хто користується велосипедом замість громадського транспорту, купують небюджетні марки. Адже це не тільки комфорт у використанні, але й якість. Проте зараз побільшало людей, скажімо так, не спортивної комплектації на велосипедах на кшталт «Десна» або «Україна». А за стилем керування видно, що ці люди – новачки, пояснює Юрій.

Ми цікавимося: щоб ви порадили таким новачкам?

Раджу не поспішати одразу виїжджати на трасу. Для початку нехай ознайомляться з правилами дорожнього руху та починають тренуватися на природі, як варіант, Труханів острів, розповідає велосипедист. – Навіть зараз потрібно займатися спортом і дихати свіжим повітрям. Головне обирати для цього правильний час та місце – де малолюдно, щоб мінімізувати можливість зараження на коронавірус.