Кличко розповів про штрафи за порушення карантину та гроші бюджетникам

Кличко розповів про штрафи за порушення карантину та гроші бюджетникам

Уже 107 осіб в Києві мають підтверджений діагноз захворювання на COVID-19.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції. Він розповів, що робить місто, щоб кількість захворювань стрімко не зростала, і ситуація була контрольована.

Самоізоляцію контролює моніторинговий центр

У столиці створений і вже працює спеціальний моніторинговий центр для контролю за дотримання киянами правил самоізоляції. Він триматиме під контролем дотримання самоізоляції хворими в легкій формі, що лікуються вдома та тими, хто контактує з хворими, а також правил обсервації людьми, які повернулися з країн, де зафіксовані випадки COVID-19.

Моніторинговий центр вже працює над збором інформації від: сімейних лікарів, «Київського лабораторного центру МОЗ України», Державної прикордонної служби, Головного управлінням нацполіції, інших служб, від мешканців міста.

За словами мера, на сьогодні центр отримав інформацію про:

  • 37 тисяч киян, які перетнули державний кордон з 11 березня цього року;
  • про 435 киян, які контактували з хворими;
  • та 107 підтверджених хворих. Частина з яких лікується вдома на самоізоляції.

Відповідальність за порушення режиму карантину, самоізоляції або обсервації буде такою:

  • Перше порушення – штраф у 17 000 грн. 
  • Друге – штраф 34 000 грн 
  • Третє – кримінальна відповідальність.

– Кияни теж мають долучатися. І надавати інформацію про відомі їм випадки захворювань чи людей, які контактували з потенційно хворими, – підкреслив Віталій Кличко.

Штрафи за пікніки

Якщо люди не розуміють слів і пояснень, не дотримуються правил – вони повинні за це платити. Поки на тих, хто влаштовує масові гулянки в парках та зонах відпочинку, має складати протоколи поліція. Зараз вже підключаються комунальні служби – працівники благоустрою, муніципальна охорона та інші служби. Вони складатимуть протоколи і виписуватимуть штрафи від 1 700 до 3 400 гривень за порушення правил благоустрою тим, до кого не дійшло, що в місті запроваджені обмеження.

Доплата лікарям

Доплата лікарям інфекційних відділень, які рятують киян від коронавірусу, становитиме від 5 до 10 тисяч гривень. Перші виплати медики столиці отримають вже за квітень.

– На позачерговому засіданні Київрада збільшила фінансування медичних закладів в умовах боротьби з COVID-19. На доплати столичним медикам виділили майже 894 мільйони гривень. Йдеться про всі медзаклади другої ланки охорони здоров'я. Особливу увагу і додаткове фінансування отримають медичні працівники, що працюють і працюватимуть із хворими на коронавірус, – зазначив Кличко.

Грабунок місцевих бюджетів

Через вже запроваджені зміни у податковому законодавстві після ухвалення антикризового закону № 3275, місцеві бюджети матимуть втрати щонайменше 12,4 млрд грн.

Всупереч позиції президента і прем'єра, яку вони задекларували на зустрічі з мерами, депутати не дослухалися до вимог місцевих громад. І ухвалили законопроєкт, в якому створили несправедливі умови для бізнесу. Та забезпечили окремому великому бізнесу надприбутки за рахунок податків до бюджетів всіх рівнів. Тільки втрати бюджету столиці в умовах боротьби з коронавірусом  становитимуть близько 1,6 млрд грн, – наголосив Віталій Кличко. 

За його словами, через схвалення законопроєкту № 3275, у громад не буде коштів на зарплати медикам, вчителям, соцпрацівникам, вихователям, працівникам транспорту і ЖКГ.

Дві бази для обсервації

Столична влада облаштувала дві бази для перебування киян на обсервації. Там є все необхідне для тимчасового проживання. Мешканці міста за це не платитимуть. Одна з баз – на 200 ліжок – у Чорнобильській лікарні на Лісовому масиві. Мер Києва повідомив, що питанням обсервації людей, що прибували авіарейсами вчора і позавчора, займалася не столиця. Людей повертало не місто. І до міської влади  з приводу їх розміщення не зверталися.

Звернення Кличка-молодшого

Легендарний чемпіон світу з боксу у суперважкій вазі Володимир Кличко звернувся до киян та всіх українців із закликом дотримуватися обмежень та залишатися вдома. Відеозвернення він записав у США, де зараз перебуває, і де сьогодні дуже багато випадків захворювання та смертей від коронавірусу. Звернення Володимира мер Києва Віталій Кличко оприлюднив під час своєї щоденної онлайн пресконференції.

– У нинішній кризі і виклику, через який проходить весь світ головний принцип: якщо ти вдома, значить - захищений. І я не перебільшую! Полетівши до спалаху  пандемії, я сьогодні далеко від України. І змушений поки залишатися тут. Але я подумки з вами  на батьківщині, – наголосив Володимир Кличко.– Сьогодні складна ситуація всюди. У Сполучених Штатах вірус лютує і стрімко розповсюджується. Запроваджені жорсткі  обмежувальні заходи. Багато хворих і, на жаль, багато людей померли. Їх кількість зростає в прогресії, – підкреслив Володимир Кличко.

Він зазначив, що навіть в США, при такій кількості хворих, не вистачає масок, засобів захисту, місць в лікарнях. За його словами, наприклад, в Нью-Йорку, в Централ парку, розгорнули польовий шпиталь. 

– Я не хочу, щоб Україну біда торкнулася в такому масштабі. І головне, що потрібно робити - дотримуватися запобіжних заходів і обмежень. Я знаю, що мер Києва сьогодні робить все, щоб місто не було охоплене вірусом! Допоможіть йому! Допоможіть врятувати себе! Врятувати своє місто. Бережіть себе! Залишайтеся вдома, – звернувся до киян Володимир.