Якість повітря у столиці моніторить Управління екології та природних ресурсів

Якість повітря у столиці моніторить Управління екології та природних ресурсів

Функції органу управління якістю атмосферного повітря в місті Києві здійснює Управління екології та природних ресурсів КМДА.

Це визначено розпорядженням голови КМДА «Про визначення органу управління якістю атмосферного повітря».

– Управлінню екології та природних ресурсів забезпечити подання інформації про визначений орган управління якістю атмосферного повітря у місті Києві Міністерству енергетики та захисту довкілля України, – йдеться у документі.

Розпорядження затверджено відповідно на виконання постанови Кабінету міністрів: «Порядок здійснення державного моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря».

У пояснювальній записці до розпорядження зазначено, що існує необхідність у реформуванні діючої системи моніторингу атмосферного повітря, оскільки існуюча не дає змоги в повній мірі отримувати оперативну інформацію про концентрації забруднених речовин та вживати оперативних заходів реагування.

Впровадження системи моніторингу забезпечить право населення на отримання інформації про стан навколишнього природного середовища. Крім того, дасть можливість населенню брати участь у розроблені та формуванні політики щодо покращення моніторингу. Запуск системи моніторингу забезпечить оперативний збір інформації та оцінку інформації про стан атмосферного повітря, а це дасть можливість для прийняття ефективних управлінських рішень та забезпечення контролю.

Як зазначив начальник Управління екології та природних ресурсів Андрій Мальований, виконання зазначеного розпорядження не потребує фінансування з бюджету столиці.