«Сезон тиші»: кияни заплатять штрафи за неправильне відвідування лісів

«Сезон тиші»: кияни заплатять штрафи за неправильне відвідування лісів

У період з 1 квітня по 15 червня у лісах заборонено будь-які заходи, що є джерелом підвищеного шуму та неспокою. У цей час настає «сезон тиші».

Це природоохоронний захід метою якого є охорона ареалу існування, шляхів міграції диких тварин на час їхнього розмноження. Такий проєкт сприяє відтворенню популяції лісових звірів та птахів, забезпечуючи зростання та різноманіття, спокійний розвиток фауни в наших лісах.

В Управлінні екології та природних ресурсів КМДА зазначають, що заборонено:

  • санітарні рубки лісу;
  • стрілянина;
  • вибухові роботи;
  • феєрверки;
  • проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах;
  • використання моторних маломірних суден.

– Осіб, які порушили вимоги в даний період, буде притягнуто до відповідальності згідно зі статтею 87 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у вигляді штрафу від тридцяти до п’ятдесяти, а на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти, неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, – зазначають в Управлінні екології та природних ресурсів.

Також киян закликають не відпочивати у міських лісах в умовах карантину.

За порушення протиепідемічних заходів поліція має право складати адміністративні протоколи за ст. 44-3 (порушення правил карантину людей) Кодексу України про адміністративні порушення. Санкція статті передбачає накладення штрафу від однієї до двох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Наразі триває пожежонебезпечний період. Тепла, суха погода сприяє збільшенню кількості пожеж в екосистемах. Розведення багаття у лісах і парках заборонено чинним законодавством (стаття 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення). За це передбачено штраф – від 340 до 1 360 гривень.