Конкуренція за клієнта: київські таксисти розповіли про роботу під час пандемії

Конкуренція за клієнта: київські таксисти розповіли про роботу під час пандемії

Підземний транспорт тимчасово не працює, а наземним громадським користуватися можуть не всі. Тоді у пригоді стають служби таксі.

Журналісти «Вечірнього Києва» поспілкувалися із кількома таксистами й дізналися, як їм працюється в ці нелегкі часи.

Водій служби таксі «Uber» Олексій розповів, що за цілий день може підвезти 3-5 клієнтів – це у кілька разів менше, ніж у звичайні часи.

– Заробітку майже немає. Раніше я працював з самого ранку й до пізньої ночі, і просто не встигав приймати замовлення, то сьогодні сподіваюся хоча б на 5 клієнтів за день. Я розумію, що більшість людей на карантині, але на вулицях все одно бачу чимало людей, – розповідає Олексій.

Ми питаємо, чи через обмежувальні заходи на столичних дорогах стало менше автомобілів.

– Ні, машин як було багато, так і залишилось. Думаю, що люди, які раніше користувалися громадським транспортом, згадали, що в них є авто і почали ним користуватися, – коментує Олексій.

Водій служби «Uklon» Дмитро розповів нам, як захищається від коронавірусу під час роботи.

– По-перше, на мені медичний респіратор. По-друге, я працюю в рукавицях і постійно обробляю антисептиком кермо, ручку коробки передач і передню панель авто (торпедо), – розповідає Дмитро. – Мої клієнти, на жаль, не завжди одягають респіратор. Інколи чхають, кашляють і все одно сідають в машину без маски. Тоді я делікатно роблю їм зауваження.

«Вечірній Київ» цікавиться динамікою цін. Виявляється, тарифи на перевезення майже не змінилися.

– Як і раніше, зранку і вночі тариф може бути трошки більшим, гривень на двадцять. Під час пандемії люди користуються таксі переважно, щоб дістатися на роботу це з 7-ї 0 до 10-ї ранку. Потім клієнтів взагалі немає. Ну, і ввечері, з шостої до восьмої години, – пояснює водій.

Враховуючи зменшення попиту, логічно припустити, що конкуренція між таксистами стала більшою. Дмитро підтверджує цю думку:

– Конкуренція дуже зросла – всі намагаються вижити як можуть. Кожен клієнт зараз на вагу золота. Тому сьогодні працювати дуже-дуже складно, – підсумовує хлопець.