Хроніка коронавірусу: Кличко розповів про маски, тести та блокпости

Хроніка коронавірусу: Кличко розповів про маски, тести та блокпости

Щодня у Києві змінюється статистика захворювання на коронавірус. Станом на ранок 30 березня уже 102 особи у столиці мають підтверджений діагноз COVID-19.

Про це мер столиці Віталій Кличко заявив під час онлайн пресконференції.

Він запевнив, що міська влада робить усе, щоб забезпечити нормальну життєдіяльність міста у екстремальних умовах, і вкотре звернувся до киян із проханням не легковажити своїм здоров`ям – дотримуватися карантину.

Сімейні вогнища і найпроблемніші райони

Київський міський лабораторний центр підтвердив ще 20 випадків захворювання на коронавірус. Серед тих, що захворіли: 11 жінок віком від 29 до 61 року і 9 чоловіків – від 25 до 70 років. Один пацієнт госпіталізований до клінічної лікарні № 4, троє – в міську лікарню № 9. Інші – лікуються вдома на самоізоляції, під контролем лікарів.  З 20 нових випадків чотири – так звані «сімейні вогнища».

На сьогодні в Олександрівській лікарні перебувають 38 пацієнтів із діагнозом «коронавірус». У міській клінічній лікарні № 4 – 13 осіб, в міській клінічній лікарні № 9 – 7. Інші лікуються вдома на самоізоляції, під контролем лікарів.

Щодо кількості тих, хто захворіли по районах столиці: Голосіївський район – 14 людей, Дарницький – 13, Деснянський – 4, Дніпровський – 2, Оболонський – 6, Печерський – 27, Подільський – 5, Святошинський – 8, Солом'янський – 16, Шевченківський – 7.

За словами Віталія Кличка, з усіх офіційно зареєстрованих понад сотні випадків захворювання вилікувалися вже двоє киян. Їх виписали з Олександрівської лікарні.

Хороших новин немає

Віталій Кличко жорстко звернувся до киян і закликав мешканців столиці дотримуватись обмежень, запроваджених містом та урядом, щоб упередити поширення коронавірусу.

– Хороших новин у мене, на жаль, немає… Деякі люди радять мені: мовляв, для іміджу, я не повинен сам озвучувати весь негатив. А перекласти цю місію на заступників, інших чиновників. Я ж переконаний, що як мер міста, людина, що відповідає за столицю маю надавати реальну і повну картину. Говорити не тільки про те ефективне, що ми робимо в ситуації розповсюдження вірусу. А й про загрозу, що охоплює країну і Київ! – сказав Кличко.

Він зауважив, що нерозумно думати, що сьогодні загроза інфікування коронавірусом стосується кого завгодно, але не вас особисто. Він звернув увагу на поведінку деяких киян, що влаштовують пікніки, аншлаги на дитячих майданчиках, відмовляються від обсервації, повернувшись літаками в умовах закритого повітряного простору. Мер наголосив, що у разі масштабного поширення коронавірусу, жодна система охорони здоров'я не впорається з тисячами хворих в лікарнях. І не тільки в Україні.

Маски в аптеках

В аптеки комунальної мережі «Фармація» надійде перша партія – 25 тисяч захисних марлевих масок,  виготовлення яких замовили в українських виробників (усього 100 тисяч). Також очікують на поставку медичних масок, що місто замовило закордоном. В опорні лікарні та інші медзаклади  місто передало більше  тисячі костюмів індивідуального захисту для медиків.  Кличко також нагадав, що апаратів штучної вентиляції легень у київських лікарнях сьогодні 380. 

Які тести закупила столиця

Віталій Кличко прокоментував інформацію деяких ЗМІ про якість закуплених столицею експрес-тестів та того факту, що Іспанія нібито відмовилася від подібних тестів.

– Зазначу: компанія Bioeasy з 12 березня 2020 року має сертифікат на продаж чотирьох видів експрес-тестів. Іспанія відмовилася від партії тестів на антиген. Україна ж отримала тести на антитіла. У цьому їх відмінність! Тести, що отримав Київ сертифіковані в Україні, – наголосив Віталій Кличко. 

Також міська влада закупила і встановила обладнання для ПЛР – інший вид тестування, що дозволяє досліджувати матеріал слизової пацієнта. Наразі Київ очікує нову партію такого обладнання.

Місто не в блокаді

В’їзди і виїзди зі столиці не закриті, а контролюються. Із 17 березня діє обмеження для в’їзду автобусів міжміського та міжобласного сполучення. Всі обмеження, встановлені для міста Києва, - синхронізовані з рішеннями Кабінету Міністрів. В’їзд до Києва легкового транспорту не обмежено. Водночас блок-пости на в’їздах у Київ працюють уже тиждень. На них чергує поліція та представники муніципальної варти. А термометрію на в’їздах роблять поки вибірково. 

– Хочу підкреслити: якщо буде різкий стрибок вірусу, – будуть ухвалені більш жорсткі обмеження. Інакше ми цю заразу не зупинимо!, – підкреслив мер Києва.

Опалювальний сезон у столиці може закінчитися вже в кінці цього тижня

Батареї киян охолонуть уже цього тижня. За нормативами, опалення вимикають, коли середньодобова температура – не нижче плюс 8 градусів за Цельсієм. До четверга у Києві вночі, за прогнозом, поки мінусова температура. А далі – вже має потеплішати. Якщо прогноз не зміниться, наприкінці цього тижня місто буде завершувати опалювальний сезон. До речі, школи, дитсадки та деякі адміністративні установи в столиці вже вимкнули від опалення раніше.