Цікавий карантин: Супрун розповіла про подорожі та екскурсії вдома

Цікавий карантин: Супрун розповіла про подорожі та екскурсії вдома

Карантин – це ще не привід сумувати, адже діджиталізація й новітні технології створюють для нас безліч можливостей.

Колишня в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун радить, як можна відволіктися від панічної ситуації навколо.

Музеї відкривають доступ до віртуальних екскурсій, концерти переходять в онлайн-формат, й усе, що нам залишається обирати серед розмаїття варіантів свій. Віртуальні екскурсії музеями України та світу були можливі і до карантину, та зараз стали як ніколи актуальними. Google Arts & Culture налічує понад 1 200 віртуальних екскурсій музеями світу, свої експозиції ще давно діджиталізували Лувр, музей Ватикану, музей Пікассо в Барселоні та багато інших, – коментує Супрун.

Знайти альтернативу прогулянкам міста або подорожам закордон  справа не з легких. Проте ми маємо поставитись із розумінням до соціального дистанціювання, адже це  вимушена міра захисту в умовах пандемії.

Поки ви сидите вдома, можна віртуально з’їздити в тури Україною та відвідати музеї просто неба, а можна відвідати онлайн-експозиції музеїв у межах проєкту газети «День» Україна Incognita. Наприклад, сходити в єдиний у світі Музей писанкового розпису, що в Коломиї, або нарешті зазирнути в Острозький замок, – розповідає медик.

Сьогодні також частина виставок перейшла в онлайн-формат. Зокрема, інтерактивна виставка Ukraine WOW, яка кілька місяців була відкрита для відвідування на київському вокзалі, тепер закрита на карантин та доступна в мережі.

Медіа-проєкт про Україну Ukrainer запрошує долучитися до віртуальної мандрівки різними регіонами нашої країни. Історії людей, ініціатив та місць, зняті в експедиціях Україною, проєкт про національні спільноти, шоу Амбасадори, де відомі люди розповідають про свої рідні міста та уже відомий вам ролик Україна з неба.

– Використовуйте карантин та соціальне дистанціювання як можливість (принаймні віртуально) відвідати місця, куди раніше ніяк не виходило з’їздити. Коронавірус та потреба у карантині актуалізували нові формати подорожей, які існували і до цього. Утім, лише зараз ми особливо відчуваємо їхню цінність для нас, – підсумовує Супрун.